Jesteś tam jeszcze?

KONTYNUUJ

Trzy wskazówki, jak tworzyć owocne relacje biznesowe

Learn Simple Techniques to Expand any Business

Business Relationships

Związki i relacje... Pozwalajają nam one zachować zdrowie psychiczne i odnosić
w życiu sukcesy. Rodzaje związków, jakie tworzymy określają nas, mówią do czego dążymy. Motywują nas do dostrzegania pozytywnych stron życia i skłaniają
do spełniania dobrych uczynków. To własnie na relacjach, które tworzymy na przestrzeni naszego życia polegamy wtedy, gdy jesteśmy w potrzebie, kiedy ogarnia nas smutek
lub radość, lub kiedy stajemy przed nowymi możliwościami.
 
To samo tyczy się także relacji biznesowych. Nawiązywanie odpowiednich kontaktów i umiejętność budowania relacji biznesowych opartych na zaufaniu jest tym, co odróżnia „posiadających” od „nieposiadających” oraz firmy odnoszące sukcesy od tych, które wciąż borykają się z problemami. Sztuka nawiązywania odpowiednich kontaktów i budowania relacji rzeczywiście wydaje się w biznesie najważniejsza.
 
W przeszłości krytycy branży zarzucali niektórym Dystrybutorom nieodpowienie podejście do prowadzponej przez nich działalności. Często wskazywali na fakt, że pewne osoby nadużywają swoich osobistych relacji, aby zrealizować cele biznesowe. Nie powinno to być dla nikogo niespodzianką, gdyż stosunki międzyludzkie należą do naszych najbardziej strzeżonych atutów, a nadszarpnięcie zaufania w relacji nierzadko wywołuje silną reakcję emocjonalną.
 
O ile możemy nie być w stanie zmienić opinii niedowiarków i przeciwników z dnia na dzień, istnieć może szansa znalezienia sposobu na poprawienie naszej zdolności tworzenia i podtrzymywania relacji. Oto co możemy zrobić już dziś, aby ulepszyć zarówno swoje relacje, jak i zdolność dzielenia się informacjami o nowatorskich możliwościach biznesowych i luksusowych produktach firmy Nu Skin.
 
Żyjmy uczciwie
 
Warto wyznaczyć sobie wysokie standardy. Zawsze postępować etycznie i uczciwie – nie tylko w działalności biznesowej, ale we wszystkim co robimy. Inne osoby zauważą, że żyjemy zgodnie z zasadami, które głosimy.
 
Otaczające nas osoby zwracają uwagę zarówno na to, jak się ubieramy, w jaki sposób mówimy, a nawet na naszą etykę biznesową. Warto dać im pretekst do zadawania pytań o to, co czyni Państwa tak szczęścliwymi, o to w czym tkwi Państwa sekret i dlaczego nie wyglądaja Państwo na swój wiek. Warto każdego dnia prezentować to, czym się Państwo wyróżnaiają, a nawiązywane relacje z pewnością będą owocne.
 
Na pierwszym miejscu stawiajmy przyjaźń
 
Osoby spoza rodziny Nu Skin powinniśmy w pierwszej kolejności postrzegać jako przyjaciół, a dopiero potem jako partnerów biznesowych. W przypadku relacji i związków nie może być mowy o natychmiastowej satysfakcji i nagrodzie. Prawdziwe i ważne relacje wymagają czasu i wysiłku, a rozwijanie ich to zdolność, którą można stale doskonalić.
 
Warto stosować te wskazówki przy planowaniu i nawiązywaniu relacji biznesowych. Oczywiście potrzebna będzie cierpliwość, gdyż budowanie relacji wymaga czasu. Aby stworzyć udane stosunki partnerskie nie wystarczy jedno spotkanie. Zespoły Team Elite nie tworzą swoich silnych organizacji w ciągu jednego tygodnia. Wszystko wymaga czasu, zrozumienia, życzliwości, wytrwałości i poświęcenia. Niech przyjaźń z potencjalnymi partnerami w biznesie będzie dla Ciebie priorytetem, a przekonasz się, że Wasze relacje przetrwają wieki.
 
Istnieje niepisana zasada, że interesy należy prowadzić w pierwszej kolejności z przyjaciółmi, a nie z kimś obcym  – to prawda szczególnie w kontekście sprzedaży bezpośredniej. Często udana działalność dystrybutorska zaczęła się od wspólnego zaangażowania się w nią przyjaciół lub członków rodziny. Jeśli jednak Państwa przyjaciel lub członek rodziny nie jest w danej chwili zainteresowany relacją biznesową, warto nadal utrzymywać z nim dobre stosunki prywatne, pozabiznesowe. Być może nie jest to dla tej osoby odpowiedni moment. Mogą ją powstrzymywać inne okoliczności lub kwestie. Niezależnie od sytuacji, łączące Państwa z daną osobą osobiste relacje są o wiele cenniejsze niż jakiekolwiek potencjalne przedsięwzięcia.
 
Bądźmy osobami wytrwałymi i przystępnymi
 
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się Państwu, że podczas wizyty w gabinecie lekarskim wstąpił tam przedstawiciel firmy farmaceutycznej lub ubezpieczeniowej? Jak zachowuje się taka osoba? Po pierwsze, przynosi lunch dla całego personelu, gdyż wtedy większość z tych osób wysłucha, tego co ma on do powiedzenia. Kiedy pracownicy będą jedli, przedstawiciel będzie swobodnie rozmawiał z nimi na niezobowiązujące tematy, by poznać ich lepiej na stopie prywatnej. Czy pracownicy wiedzą, co będzie potem? Oczywiście, że tak, ale dzięki darmowemu posiłkowi i miłej konwersacji przekonanie ich jest teraz kwestią kilku chwil. Na koniec przedstawiciel wygłosi szybką mowę reklamującą usługi jego firmy i wyjaśni, dlaczego jej produkty są lepsze od konkurencyjnych. Następnie pozwoli zadawać pytania, wręczy darmowe próbki i zapyta, czy ktoś jest zainteresowany lub chciałby dowiedzieć się czegoś więcej. Personel najprawdopodobniej zechce przetestować próbki, zapoznać się z produktem i umówić na kolejne spotkanie po kilku tygodniach. W wielu przypadkach praca przedstawiciela handlowego nad stworzeniem relacji trwa kilka miesięcy, a nawet lat, w trakcie których nie sprzedaje on ani jednego produktu. Kiedy jednak dojdzie do sprzedaży, wiele biur i gabinetów już zawsze korzystać będzie wyłącznie z jego usług.
 
Czy Państwa podejście przypomina strategię przedstawiciela handlowego firmy farmaceutycznej? Czy otwarcie przedstawiają Państwo swoje intencje i szczerze mówią o tym, co reprezentują, czy może uważają, że trzeba nieco ubarwić prawdę, aby zyskać czyjeś zainteresowanie? Czy Państwa słuchacze wyglądają na znudzonych? Czy interesuje ich co mają Państwo do powiedzenia? Czy dają im wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z naszą firmą i produktami? Czy na zakończenie uzupełniają Państwo swoją prezentację, odpowiadając na pytania lub wyjaśniając wątpliwości? Jeśli nie, być może powinni Państwp na nowo ocenić sposób prowadzenia działalności – pamiętając, że czas i wytrwałe dążenie do celu często niezbędne są do stworzenia oddanego zespół współpracowników oraz do trwałego osiągnia sukcesów.
 
W ogólnym rozrachunku najlepszym wyznacznikiem Państwa sukcesu jako dystrybutora firmy Nu Skin jest jakość tworzonych przez Państwa relacji. Budowanie relacji to nieodzowny składnik pełnego sukcesów i szczęśliwego życia. Poświęcając czas na tworzenie silniejszych i bardziej trwałych relacji, zobaczą Państwo, jak wspaniałe wyniki przyniesie prowadzona przez Państwa działalność.

Business Relationships

Związki i relacje... To dzięki nim jesteśmy zdrowi psychicznie i odnosimy w życiu sukcesy. Rodzaje naszych związków określają nas, mówią kim jesteśmy. Motywują nas do dążenia do tego, co w życiu pozytywne i zachęcają do dobrych uczynków. Polegamy na naszych życiowych relacjach, kiedy jesteśmy w potrzebie, kiedy ogarnia nas smutek lub radość lub kiedy stajemy przed nowymi możliwościami.

 

To samo tyczy się także relacji biznesowych. Nawiązywanie odpowiednich kontaktów i umiejętność budowania relacji biznesowych opartych na zaufaniu jest tym, co odróżnia „posiadających” od „nieposiadających” oraz odnoszące sukcesy firmy od tych, które wciąż borykają się z problemami. Sztuka nawiązywania odpowiednich kontaktów i budowania relacji rzeczywiście wydaje się w biznesie najważniejsza.

 

W przeszłości branżowi krytycy wysuwali zarzuty przeciwko sposobom podejścia niektórych Dystrybutorów do działalności. Często wskazywali na fakt, że niektórzy nadużywają swoich osobistych relacji, aby zrealizować cele biznesowe. Nie powinno to być dla nikogo niespodzianką, jako że stosunki międzyludzkie należą do naszych najbardziej strzeżonych atutów, a nadszarpnięcie zaufania w relacji nierzadko wywołuje silną reakcję emocjonalną.

 

O ile możemy nie być w stanie zmienić opinii niedowiarków i przeciwników z dnia na dzień, istnieje być może szansa na znalezienie sposobów poprawienia naszej zdolności tworzenia i podtrzymywania relacji. Oto co możesz zrobić już dziś, aby ulepszyć zarówno swoje relacje, jak i zdolność dzielenia się informacjami o nowatorskich możliwościach biznesowych i luksusowych produktach firmy Nu Skin. 

 

Żyj uczciwie.

 

Wyznacz sobie wysokie standardy. Zawsze postępuj etycznie i uczciwie – nie tylko w działalności biznesowej, ale we wszystkim co robisz. Inni zauważą, że żyjesz zgodnie z zasadami, które głosisz. 

 

Ludzie zwracają uwagę zarówno na to, jak się ubieramy i mówimy, jak i na naszą etykę w biznesie. Daj im powód do pytań, co czyni Cię szczęśliwym. Niech pytają, gdzie leży Twój sekret i dlaczego nie wyglądasz na swój wiek. Każdego dnia pokaż co Cię wyróżnia, a relacje, które nawiążesz, okażą się owocne.

 

Na pierwszym miejscu stawiaj przyjaźń.

 

Na osoby spoza rodziny Nu Skin musimy patrzeć najpierw jak na przyjaciół, a dopiero potem jak na partnerów biznesowych. W przypadku relacji i związków nie istnieje nic takiego jak natychmiastowa satysfakcja i nagroda. Prawdziwe i ważne relacje wymagają poświęcenia czasu i wysiłku, a rozwijanie ich to zdolność, którą można stale doskonalić.

 

Zastosuj te wskazówki, kiedy planujesz i nawiązujesz relacje biznesowe. Oczywiście potrzebna będzie cierpliwość, gdyż budowanie relacji trwa. Aby stworzyć udane stosunki partnerskie nie wystarczy jedno spotkanie. Zespoły Team Elite nie tworzą swoich silnych organizacji w ciągu tygodnia. Na wszystko potrzeba czasu, zrozumienia, życzliwości, wytrwałości i oddania. Niech przyjaźń z potencjalnymi partnerami w biznesie będzie dla Ciebie priorytetem, a przekonasz się, że Wasze relacje przetrwają wieki.

  

Istnieje niepisana zasada, że interesy należy prowadzić w pierwszej kolejności z przyjaciółmi, nie kimś obcym  – jest to prawdą przede wszystkim w dziedzinie sprzedaży bezpośredniej. W wielu przypadkach udana działalność dystrybutorska zaczęła się od wspólnego prowadzenia działalności przez przyjaciół lub członków rodziny. Jeśli jednak Twój przyjaciel lub członek rodziny nie jest w danej chwili zainteresowany relacją biznesową, nadal utrzymujcie stosunki prywatne, pozabiznesowe. Być może nie jest to dla tej osoby odpowiedni moment. Mogą ją powstrzymywać inne okoliczności lub sprawy. Niezależnie od sytuacji, łączące Was osobiste relacje są o wiele cenniejsze niż jakiekolwiek potencjalne przedsięwzięcie.

 

Wykazuj się wytrwałością i dostępnością.

 

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się być w gabinecie lekarskim, kiedy wstąpił tam przedstawiciel firmy farmaceutycznej lub ubezpieczeniowej? Co robi taka osoba? Po pierwsze, przynosi lunch dla całego personelu, gdyż wtedy większość z tych osób będzie w stanie posłuchać, co ma ona do powiedzenia. Kiedy pracownicy będą jedli, przedstawiciel będzie swobodnie rozmawiał z nimi na błahe tematy i pozna ich bliżej prywatnie. Czy pracownicy wiedzą, co będzie potem? Oczywiście, że tak, ale dzięki darmowemu posiłkowi i miłej konwersacji przekonanie ich to teraz kwestia kilku chwil. Na koniec przedstawiciel wygłosi szybką mowę reklamującą usługi jego firmy i wyjaśni, dlaczego jej produkty są lepsze od konkurencyjnych. Następnie umożliwi zadawanie pytań, wręczy darmowe próbki i zapyta, czy ktoś jest zainteresowany lub chciałby dowiedzieć się więcej. Personel najprawdopodobniej wyrazi chęć przetestowania próbek, zapoznania się z produktem i kolejnego spotkania po kilku tygodniach. W wielu przypadkach praca przedstawiciela handlowego nad stworzeniem relacji trwa kilka miesięcy, a nawet lat, w trakcie których nie sprzeda on ani jednego produktu. Kiedy jednak dojdzie do sprzedaży, wiele biur i gabinetów już zawsze korzystać będzie właśnie z jego usług.

 

Czy Twoje podejście przypomina strategię przedstawiciela handlowego firmy farmaceutycznej? Czy otwarcie przedstawiasz swoje intencje i szczerze mówisz o tym, co reprezentujesz czy może uważasz, że musisz nieco ubarwić prawdę, aby zyskać czyjeś zainteresowanie?  Czy Twoi słuchacze wyglądają na znudzonych? Czy interesuje ich co masz do powiedzenia? Czy dajesz im wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z naszą firmą i produktami? Czy na zakończenie uzupełniasz swoją prezentację, odpowiadając na pytania lub wyjaśniając wątpliwości? Jeśli nie, być może musisz ponownie ocenić sposób prowadzenia działalności – pamiętając, że czas i wytrwałe dążenie do celu często potrzebne są, aby stworzyć i rozwijać oddany zespół pracowników oraz osiągnąć trwały sukces.

 

W ostatecznym rozrachunku najlepszym wyznacznikiem Twojego sukcesu jako dystrybutora firmy Nu Skin jest jakość Twoich relacji. Budowanie relacji to nieodzowny składnik pełnego sukcesów i szczęśliwego życia. Poświęcając czas na tworzenie silniejszych i bardziej trwałych relacji, zobaczysz, jak wspaniałe wyniki przyniesie Twoja działalność.