Jesteś tam jeszcze?

KONTYNUUJ

Zapytaj eksperta: Oczyszczanie i odżywianie

cleansing_conditioning

 

Firma Nu Skin oferuje szeroki wachlarz produktów do pielęgnacji włosów, więc czasem trudnym może być wybór odpowiedniego produktu do stosowania czy zdecydowac się na szampon z odzywką Epoch Ava puhi moni Shampoo and Conditioner czy na Nu Skin Hair Care.  Jednym ze sposobów wyboru właściwego produktu pielęgnacyjnego jest rozpoznanie swojego rodzaju i kształtu włosów.

 

 

 

Produkty serii Epoch Ava puhi moni zawierają składnik etnobotaniczny, imbir cytwarowy zingiber zerumbet (ekstrakt ava puhi). Od wielu pokoleń Polinezyjczycy wykorzystywali ten wyciąg z bulwiastego kwiatu imbiru ava puhi do zmiększania, odzywiania i nadawania blasku włosom. Polinezyjczycy z natury mają bardzo grube, kędzierzawe i kręcone włosy o spłaszczonych owalnych trzonach.

 

Ze względu na taką budowę włosa, naturalne substancje nawilżające z trudem przenikają do rdzenia włosa. W rezultacie włosy są suche i niesforne. Nie układające się włosy nie odbijają światła w odpowiedni sposób a więc mają mniejszy blask niż włosy o prostej budowie.  Jeśli Państwa włosy są grube, kędzierzawe, mocno kręcone i suche lub jeśli zmagają się Państwo z łupieżem, warto wypróbować produkty serii Epoch Ava puhi moni. dla suchych włosów zaleca się również stosowanie nawilżającego szamponu z odżywką.

 

Nu Skin Hair Care to produkty pielęgnacyjne w postaci szamponów i odżywek. Przy opracowywaniu tych produktów, nasz dział badawczo-rozwojowy skoncentrował się dna dwóch głównych rodzajach włosów - na włosach z okrągłym rdzeniem i włosach, których trzon ma nerkowaty kształt. Włosy z trzonem o nerkowatym kształcie są lekko kręsone lub pofalowane. Zaś włosy o bardziej okrągłych rtdzeniach są proszte. Osłonka włosa jest grubsza i umiejscowiona jest pod bardziej stromym kątem. Włosy o takiej budowie są silniejsze.

 

Ze względu na odmienną budowę włosa, podstawowa formuła produkt Balancing Shampoo czy Weightless Conditioner uwzględniają lekko pofalowane włowy (tj, te z trzonami o nerkowatym kształcie), natomiast Moisturizing Shampoo oraz Rich Conditioner przeznaczone są do pielęgnacji włosów o bardziej okrągłych rdzeniach czyli włosów grubszych i bardziej prostych. Moisturizing Shampoo oraz Rich conditioner zapewniają więcej silikonów oraz masło shea dla odpowiedniej pielęgnacji prostych, błyszczących włosów. Z drugiej strony formuła Balancing Shampoo czy Weightless Conditioner jest nieco „lżejsza” zapewniając większą objętość włosów, jakiej potrzebują włosy z trzonkami o nerkowatym kształcie.

 

Produkty Clarifying Shampoo oraz ReNu Hair Mask zapewniają znakomite korzyści każdego rodzaju włosom. Regularne stosowanie produktu Clarifying Shampoo pozwala usunąć z włosów nagromadzone zanieczyszczenia i uwolnić rdzeń włosa z toksyn pochodzących z zanieczyszczeń środowiskowych. Produkty te świetnie sprawdzają się również po dniu spędzonym na plaży czy basenie, gdyż uwalniają rdzęń włosa od dadmiaru soli czy chloru. Formuła produktu ReNu Hair Mask, została natomiast opracowana tak,a by jej składniki zapewniały głębokie nawilżenie, zwiększając wytrzymałość i blask włosów. Produkt ReNu Hair Mask powinien być stosowany przez osoby przebywające w chłodnym i suchym otoczeniu tak często, jak wymagają tego włosy celem wyeliminowania ich elektryzowania się.

 

Potrzeby włosów zmieniają się wraz z wiekiem, zmianami otoczenia, ich stylizacji itd. Niniejszy artykuł prezentuje wgląd w bogatą ofertę firmy Nu Skin względem pielęgnacji włosów, należy jednak pamietac, że potzreby poszczególnych osób mogą się różnić. W niektórych przypadkach najlepiej sprawdza się metoda prób i błędów.