Yasal

Yasal

 

 

 

Gizlilik Politikası

 

A. Genel Bakış

 

Nu Skin ve bağlı şirketleri uluslararası bir şirketler grubu olup, www.nuskin.com websitesi (''Websitesi'') ve bağımsız distribütörler aracılığıyla kozmetik ürünler ve besin tamamlayıcıları sunmaktadır. Kim olduğunuza göre değişmek üzere, kişisel bilgileriniz farklı Nu Skin grubu işletmeleri tarafından farklı amaçlarla kullanılmaktadır. İşbu gizlilik politikası, gizlilik haklarınızla ("Gizlilik Politikası") uyumlu olarak kişisel bilgilerinizin nasıl toplanıdığını, nasıl kullanıldığını ve paylaşıldığını açıklamaktadır.

 

Gizlilik Politikasında aşağıdaki tanımlar kullanılmaktadır:

 

(1) “Nu Skin International”; 75 West Center Street Provo, UT 84601, United States of America adresinde kayıtlı Nu Skin International Inc. ofisini ifade etmektedir.

(2) “Nu Skin Local”; Nu Skin ürünlerini ve servislerini satın aldığınız, çalışmakta olduğunuz ya da iş başvuruları yaptığınız ülkedeki yerel Nu Skin grup şirketlerini ifade etmektedir. Nu Skin Yerel'in adresini ve ismini öğrenmek için Ek bölümünendeki listeye bakınız.

 

B. Kişisel Bilgilerin Kullanımı ve Kullanım Amacı

Kişisel bilgi bir kişiyi tanımlamaya yarayan bilgileri ifade etmektedir. Örneğin; isim, adres, e-posta adresi, telefon numarası, kredi kartı bilgileri, vb. Lütfen kişisel bilgilerinizi paylaşmanın sizlerin seçimi olduğunu unutmayınız. Kişisel bilgilerinizi sadece Gizlilik Politikalarını kabul etmeniz halinde paylaşınız. Kim olduğunuza göre değişmek üzere, kişisel bilgileriniz aşağıdaki şekilde işleme alınacaktır.

 

1. Müşteriler

Websitesi üzerinde müşteri hesabı oluşturursanız ya da Nu Ski ürülerini veya servislerini satın alırsanız; Nu Skin Yerel kişisel bilgilerinizi (i) müşteri yönetimi ve (ii) market analizi amacı ile kullanacaktır.

Nu Skin Yerel, kişisel bilgilerinizi diğer Nu Skin grup şirketlerine transfer edebilir. Bu kurumlardan bazıları Avrupa Birliği dışarısında yer almaktadır.

 

2. Distribütör

Eğer bir distribütörseniz, Nu Skin International; kişisel bilgilerinizi (i) distribütörlüğünüzün yönetimi ve idaresini sağlamak ve üst ekip alt ekip organizasyonunuzu yönetmek, (ii) market analizi yapmak adına kullanacaktır. Yukarıda belirtildiği üzere, Nu Skin International, USA'de yer almaktadır. Nu Skin International; kişisel bilgilerinizi üst ekip distribütörlerinize ve diğer Nu Skin grup işletmelerine transfer edebilir. Bu distribütörlerin/kurumların bazıları Avrupa Birliği dışarısında yer almaktadır.

Eğer bir distribütörseniz, Nu Skin Yerel de kişisel bilgilerinizi bilgi kontrolü amaçlı, distribütörlüğünüzü ve üst ekip/alt ekip organizasyonunuzu yönetmek ve idare etmek için kullanmaktadır. Nu Skin Yerel; kişisel bilgilerinizi üst ekip distribütörlerinize ve diğer Nu Skin grup şirketlerine transfer edebilir. Bu distribütörlerin/kurumların bazıları Avrupa Birliği dışarısında yer almaktadır.

 

3. Nu Skin grubunda çalışmak için iş başvurusunda bulunuyorsunuz ya da Nu Skin grubu için çalışıyorsunuz

Eğer Nu Skin grubunda çalışıyorsanız ya da çalışmak için başvuruda bulunduysanız, Nu Skin Yerel kişisel bilgilerinizi bilgi kontrolü amaçlı insan kaynakları yönetimi ve idaresi için kullanacaktır.

Nu Skin Yerel, kişisel bilgilerinizi diğer Nu Skin grup şirketlerine transfer edebilir. Bu kurumlardan bazıları Avrupa Birliği dışarısında yer almaktadır.

 

C. Kişisel Bilgilerin İfşası

Bu belgede açıklanan durumların haricinde ve sizin rızanız olmadan ya da yasalar tarafından gerekli görülmedikçe ve bir sizinle yapılan bir anlaşma gereği olmadıkça kişisel bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmayacaktır. Bununla beraber Nu Skin grup şirketlerinden birisi özkaynaklarının bir kısmını ya da tamamını bir üçüncü partiye satarsa, ya da bir üçüncü partiyle birleşip veya bir üçüncü parti tarafından satın alınırsa; kişisel bilgileriniz bahsi geçen bu üçüncü parti ile paylaşılabilir.

 

D. Çocuklar

Nu Skin, çocukların satın almasına yönelik ürün veya hizmet satmaz. Yetişkinler tarafından satın alınması için çocuk ürünleri satarız. 18 yaşından küçükseniz, Websitesini yalnızca bir ebeveyn veya vasinin gözetiminde kullanabilirsiniz. Nu Skin:

""(1) 13 yaşın altındaki kişilerin (Çocuklar) kişisel bilgilerini talep etmez veya bilerek toplamaz;

(2) 13 yaşın altındaki kişilere ait Kişisel Bilgileri bilerek kullanmaz veya üçüncü taraflar ile paylaşmaz;

(3) Çocuklara, Kişisel Bilgilerini kamuya açık şekilde ilan etmeleri veya başka şekilde dağıtmaları için yetki vermez ve

(4) Çocukları, Kişisel Bilgilerini ifşa etmeye ikna etmeye yönelik oyunlar, ödüller veya benzer faaliyetler düzenlemez.

Çocuğunuzun İnternetteki deneyimine katılmanızı ve her çocuğun internetle tanışmasından önce önemli güvenlik ipuçlarını onunla beraber gözden geçirmenizi öneririz.

 

E Güvenlik Prosedürleri

Nu Skin, endüstri standardında güvenlik duvarı ve parola koruma sistemleri ile korunan güvenli veri ağlarıyla çalışmaktadır. Nu Skin ayrıca, aktarım sırasında bilgilerinizi korumak amacıyla Güvenli Yuva Katmanı ("SSL") yazılımı kullanmaktadır. Kişisel Bilgilere, Nu Skin'in ürünlerini, hizmetlerini ve müşteri hizmetlerini size sunabilmek amacıyla yalnızca Nu Skin'in yetkili çalışanları erişebilir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi korumanızın yanı sıra, bu bilgileri başkalarıyla paylaşmamanız da önemlidir.

 

F. Kişisel Bilgilerin Transferi

Yukarıda da bahsedildiği üzere; oturumunuzun bulunduğu ülke dışındaki ülkelerde yer alan kurumlarla kişisel bilgilerinizi paylaşabiliriz ve kişisel bilgileriniz oturumunuz bulunduğu ülkenin dışındaki ülkelerde yer alan kurumlarca saklanabilirdir ve yine siz, bu hususu kabul etmektesinizdir. Bize bu bilgileri vererek, bu Politikayı okuduğunuzu, anladığınızı, koşullarını kabul ettiğinizi ve belirtilen nitelikteki bilgilerin yaşadığınız yargı bölgesinin dışına aktarılmasına rıza gösterdiğinizi onaylamış oluyorsunuz. Bu Politika'nın şartlarını kabul etmiyorsanız, lütfen bu İnternet Sitesini kullanmayınız.

 

G Haklarınız

Kişisel bilgilerinize erişme ve bu bilgileri düzeltme hakkınız bulunmaktadır. Eğer bilgileriniz doğrudan pazarlama amaçlı kullanılıyorsa, kişisel bilgilerinizin doğrudan pazarlama amaçlı kullanılmasına itiraz etme hakkınız (masrafsız olarak) bulunmaktadır. Bu haklardan herhangi birisini kullanmak isterseniz, lütfen privacy@nuskin.com adresine eposta gönderiniz.

 

H Bağlantılı Internet Siteleri

İnternet Sitesinin içinde, tıklandığında sizi belge içinde başka bir yere, tamamen başka bir belgeye ya da Nu Skin tarafından kontrol edilmeyen diğer internet sitelerine götürecek, metin belgesi içinde aydınlatılmış kelimeler veya resimler halinde bulunan köprülü metin bağlantısı (hypertext ) bulunmaktadır. Bu köprüyle bağlanılmış internet siteleri, buradakilerden farklı gizlilik hükümlerine sahip olabilirler. Nu Skin, bu internet siteleri veya bağlantılar tarafından bilgilerin toplanmasından, kullanılmasından yada ifşa edilmesinden sorumlu olmadığı gibi; bu tür toplama, kullanım veya ifşadan doğabilecek her türlü sorumluluğu da açıkça reddeder.

 

I Gizlilik Politikasında Değişiklikler

Nu Skin'in Gizlilik Politikası'nı değiştirmeye karar vermesi halinde, hangi bilgileri topladığımızdan ve bu bilgileri hangi koşullar altında ifşa edebileceğimizden her zaman tam olarak haberdar olabilmeniz için, söz konusu değişiklikler burada yayınlanacaktır. Bu Gizlilik Politikası'nda yapılabilecek her türlü değişiklik, söz konusu değişikliklerin bu İnternet Sitesi'nde yayınlanmasının hemen ardından etkinleştirilmiş kabul edilecektir. Gizlilik Politikası en son 20 Ocak 2003 tarihinde yeniden düzenlenmiştir.

 

J. Bizimle nasıl iletişime geçebilirsiniz

Bu Gizlilik Politikası hakkında olası her türlü sorunuz için, lütfen privacy@nuskin.com adresine e-posta gönderin.

 

 

Ek: Nu Skin Yerel birimleri

 Ülke

Yerel birim

Kayıtlı ofis

Almanya, Avusturya

Nu Skin Germany GmbH

Ginnheimer Straße 4, 65760 Eschborn, Deutschland, USt.-ID 811894889

Belçika, Lüksemburg, İsviçre, Portekiz

Nu Skin Belgium NV

Da Vincilaan 9, The Corporate Village, Building Elsinore, 1935 Zaventem, Belgium

Çek Cumhuriyeti

Nu Skin Czech Republic s.r.o.

V Celnici 1031/4, Nové Město, 110 00, Praha 1, Czech Republic

Macaristan

Nu Skin Doğu Avrupa

Kft. Alkotás utca 48-50, 1123 Budapest

Polonya

Nu Skin Enterprises Poland Sp. z o.o

ul.AL.Jerozolimskie, nr. 56C, Warszawa, 00-803

Romanya

Nu Skin Enterprises SRL

Bucuresti, Str. Grigore Cobalcescu nr. 46, mansard, Camera 13, sector 1, Romania

Fransa

Nu Skin France S.a.r.L.

155 Rue Du Faubourg Saint Denis, 75010 Paris

İzlanda

Nu Skin ĺslandi Ehf.

Stórhöföa 21, 110 Reykjavik

İtalya, İspanya

Nu Skin Italy SRL

Piazza F. Meda 5, 20121 Milan

Hollanda

Nu Skin Netherlands BV

Amundsenweg 2, 5928 LT Venlo

Norveç

Nu Skin Norway A/S

Dronning Mauds gate 11, 0250 Oslo

Danimarka, Finlandiya, İngiltere, İsveç, İrlanda

Nu Skin Scandinavia A/S

Havneholmen 25, 1561 Kopenhagen

Slovakya

Nu Skin Slovakia s.r.o.

Pribinova 6, 811 09 Bratislava 1, Stari Mesto

Rusya

Nu Skin Entreprises, RS LLC

Shabolovka Street 10, Building 2, Moscow, 119049

İsrail

Nu Skin Israel Inc.

1209 Orange Street, 19801 Wilmington, Delaware, US

Güney Afrika

Nu Skin South Africa (Pty) Ltd

9 Kinross Street, Germiston South, 1411

Türkiye

Nu Skin Turkey Cilt Bakim ve Besleyici urunler Tic. Ltd. St.

Maslak Mah. Bilim Sok., Sun Plaza Kat 13-15 Oda 39, Maslak, Istanbul

Ukrayna

Nu Skin Ukraine LLC

Regus Horizon Park 4, M.Crinchenka Str., Kiev 03038


Nu Skin İnternet Sitesi Kullanıcı Anlaşması

Nu Skin İnternet Sitesi Kullanıcı Anlaşması


1. Nu Skin International'ın (“Nu Skin” veya “biz”, “bize”, “bizim”) bir kısmı olan Nu Skin, işbu Nu Skin İnternet Sitesi Kullanıcı Anlaşmasını ("Anlaşma") kabul etmenize bağlı olarak www.nuskin.com (“Site”) adresinde bulunan Nu Skin internet sitesine erişim sağlar.  Nu Skin, size önceden haber vermeksizin zaman zaman bu Anlaşmayı güncelleyebilir.  Her türlü güncelleme ve değişikliği takip edebilmeniz için işbu Anlaşma'yı belirli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz.

İnternet Sitesi'ne eriştiğinizde, siteyi taradığınızda, çerçeveleme yaptığınızda, kullandığınızda ve/veya siteye bağlantı oluşturduğunuzda, sitenin (bu yazının 2. Bölümü'nde tanımlandığı şekilde) Kullanıcısı olur ve işbu Anlaşmanın hükümlerine bağlı hale gelirsiniz.  İşbu Anlaşma en son 27 Ocak 2004 tarihinde revize edilmiştir.  İnternet Sitesi'nin belirli bir özelliğini kullandığınızda, belirtildiği gibi yayınlanan her türlü kuralın, şartın, hizmet şartlarının, kabul edilebilir kullanım politikalarının, gizlilik politikalarının ve diğer sözleşme hükümlerine de tabi olabilirsiniz.  Bu Anlaşma ile herhangi başka bir sözleşme, kural, politika veya hizmet şartları arasında uyuşmazlık olması halinde, bu Anlaşma'nın hükümleri esas alınacaktır.  Bu Kullanıcı Anlaşması hakkında sorunuzun olursa, lütfen Siteyi kullanmadan önce lrbianuc@nuskin.com adresine e-posta gönderin.

2. İnternet Sitesine elle veya otomatik aygıt ya da programlar aracılığıyla erişen, siteyi tarayan veya diğer yöntemlerle kullanan herhangi bir kişi bu Anlaşma kapsamında "Kullanıcı" olarak kabul edilecektir.  

3. Nu Skin'in Gizlilik Politikasını okuduğunuzu ve anladığınızı onaylamış sayılırsınız. Bu Gizlilik Politikasına http://www.nuskin.com/nuskin/en_US/corporate/legal.html adresinden ulaşılabilirsiniz ve söz konusu politikanın Anlaşmaya atıfta bulunduğunda, işbu Anlaşmada belirtilenlere ilave edildiği kabul edilir.

4. Nu Skin'in, İnternet Sitesi'nde bulunan ve indirilebilir durumdaki dosyalara zararlı yazılım veya virüs bulaşmayacağını, bu dosyaların solucan programlarını, Truva atı programlarını, zaman ayarlı bomba programlarını, cancelbotları barındırmadığını veya herhangi bir sisteme, veriye ya da kişisel bilgiye zarar vermek, zarar verecek şekilde müdahale etmek veya ifşa etmeye yönelik olabilecek herhangi başka bilgisayar programlama rutinini içermediğini garanti edemez ve etmez.  Belirli gereksinimlerinizi karşılamak amacıyla yeterli sayıda prosedür ve kontrol noktası uygulamak, veri girdilerinin ve çıktılarının doğruluğu ile herhangi bir verinin kaybolması halinde İnternet Sitesinin haricinde bir araç kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

5. İnternet Sitesinin düzgün çalışmasına engel olacak herhangi bir cihaz, yazılım ya da rutin kullanamazsınız.  İstenmeyen e-postalar da dahil olmak üzere, ancak bununla sınırlı olmaksızın, İnternet Sitesi'nin verimli çalışmasını desteklemek amacıyla kullanılan altyapıya makul olmayan bir yük getirecek hiçbir işlem yapamazsınız (örn: “Spam”).

6. RİSK; İNTERNET KULLANIMI

SİTEYİ VE İNTERNETİ KULLANMANIZDAN DOĞACAK HER TÜRLÜ RİSK VE SORUMLULUĞU ÜSTLENMİŞ SAYILIRSINIZ.  YAPACAĞINIZ HER TÜRLÜ YÜKLEME VE AKTARIMIN YETKİSİZ ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA ELE GEÇİRİLEBİLECEĞİNİ VE KULLANILABİLECEĞİNİ, AYRICA BU DURUMA İLİŞKİN TÜM RİSKLERİ KABUL EDİYOR VE ONAYLIYORSUNUZ.  

7. NU SKIN, İNTERNET SİTESİ, SİTE İÇERİĞİ, İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN VEYA GENEL OLARAK İNTERNET ÜZERİNDEN SAĞLANAN HİÇBİR MAL VEYA HİZMET KONUSUNDA, AKSİ BELİRLİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMETE HUSUSİ OLARAK ÖZELLİKLE İNTERNET SİTESİNDE BELİRTİLMEDİKÇE HERHANGİ BİR AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİ, BEYAN VEYA ONAYLAMA (GARANTİLER, BAŞLIK YA DA İHLALLER VEYA BİR AMACA UYGUNLUĞUN ZIMNİ GARANTİLERİ DAHİL OLMAKLA BİRLİKTE, BUNLARLA DA SINIRLI OLMAKSIZIN) VERMEZ. AYRICA İNTERNET SİTESİ ARACILIĞIYLA YAPILAN HERHANGİ BİR İŞLEMDEN DOĞAN DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI YOLDAN OLUŞABİLECEK HİÇBİR MASRAF VEYA ZARARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.  BAZI DEVLETLER, ZIMNİ GARANTİLERİN REDDEDİLMESİNE İZİN VERMEYEBİLİR; BU NEDENLE YUKARIDAKİ RED SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.  NU SKIN, İNTERNET SİTESİNİN VEYA HİZMETLERİN KULLANICI GEREKSİNİMİNİ KARŞILAYACAĞINI, İNTERNET SİTESİ VEYA HİZMETLERİN KESİNTİSİZ YADA HATASIZ OLACAĞINI VE SİTEDEKİ KUSURLARIN DÜZELTİLECEĞİNİ GARANTİ ETMEZ.  İNTERNET SİTESİ İLE SİTEDE SUNULAN İÇERİK VE HİZMETLER "OLDUĞU ŞEKİLDE" VE "MÜSAİTLİK DOĞRULTUSUNDA" ESASLARI TEMEL ALINARAK SAĞLANIR.  

8. Nu Skin düzenli olarak bakım ve diğer amaçlar için sistem kesintileri planlar. Önceden planlanmamış sistem kesintileri de yaşanabilir.  Nu Skin, İnternet Sitesinin erişilemez olmasından, planlı ya da plansız sistem kesintileri nedeniyle veri veya işlemlerin kaybından, bu gibi sistem kesintilerinden kaynaklanan bilgilerin gecikmesinden, yanlış alınmasından veya alınamamasından, üçüncü kişilerin icraatlarından ya da İnternet barındırma sunucularından, İnternet altyapısından ve ağından kaynaklanan kesintilerden sorumlu tutulamaz.  

9. Nu Skin'i, ana şirketini, kuruluşlarını, yan kuruluşlarını, memurlarını, yöneticilerini, çalışanlarını ve temsilcilerini; (i) İnternet Sitesini kullanmanız, yanlış kullanmanız veya kötüye kullanmanızdan, (ii) İnternet Sitesince sağlanan hizmet veya malları kullanımınız veya satın almanızdan, (iii) bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal etmenizden kaynaklanan her türlü iddiaya, talebe, davaya, maliyete, yükümlülüğe, her türlü kayıp ve tazminata (fiili avukatlık ücretleri dahil) karşı tazmin edeceğinizi, savunacağınızı ve koruyacağınızı kabul edersiniz.  Herhangi bir iddiada Nu Skin'in savunması için gerekli görülen makul ölçüde iş birliği yapmanız beklenir.  Nu Skin, herhangi bir konuda özel savunma ve kontrol hakkına sahiptir; aksi takdirde tarafınızdan tazminat yoluyla alma hakkını saklı tutar.Herhangi bir konuda Nu Skin'den yazılı bir izin almaksızın anlaşma yapamazsınız.  

10. Metin, grafik, logolar, ses klipleri, video, fotoğraf, yazılım ve diğer bilgiler gibi site içeriği ("İçerik") Nu Skin'in ve/veya iştiraklerinin ya da ortaklarının mülkiyetindedir.  Bu haklar, şu anda kullanılan veya şu andan itibaren geliştirilecek olan her türlü biçim, medya ve teknolojide korunur.  Ticari olmayan kişisel kullanım amaçlarıyla, kuruluşunuz içinde ticari olmayan kullanım amacıyla ya da izin verilen diğer nedenlerle İnternet Sitesinin çeşitli yerlerinde bulunan materyallerden bölümler indirebilir ve yazdırabilirsiniz.  Nu Skin'in açık yazılı izni olmaksızın İçeriğin hiçbir bölümü hiçbir biçimde yeniden basılamaz, yayınlanamaz, değiştirilemez veya dağıtılamaz.  İşbu Anlaşma, size İnternet Sitesi ile ilgili herhangi bir unsurun yeniden üretilmesi, ters inşa edilmesi, çözülmesi, parçalarına ayrılması, değiştirilmesi, iletilmesi, satılması, dağıtılması ya da türev işlemlere maruz kalması hususlarında izin vermemektedir ve bunları yapamazsınız.  İçeriğin bir kısmı üçüncü taraflarca lisanslandırılmış olabilir. Bu durumlarda üçüncü taraflara ait içerik ve içeriğe ilişkin tüm fikri mülkiyet hakları ilgili üçüncü taraflara aittir.  İnternet Sitesi veya İçerik'te yer alan hiçbir telif hakkını, markayı, diğer fikri mülkiyeti, özel haberi veya kısa yazıyı kaldıramazsınız, değiştiremezsiniz veya geliştiremezsiniz.  Bu Anlaşma veya herhangi bir geçerli son kullanıcı lisans anlaşması tarafından açıkça verilmemiş olan her hak, Nu Skin tarafından saklı tutulur.  

Bu Anlaşma'daki hiçbir hüküm ilişkilendirme, önceki ifadenin savunmayı engellemesi veya Nu Skin ya da üçüncü taraflara ait patent veya marka altındaki başka herhangi bir lisans veya hak referans noktası olarak yorumlanamaz.  Yukarıda açıkça belirtilenler dışında burada yer alan ve Nu Skin'e ait telif hakkı bulunan hiçbir lisans veya hak, referans noktası olarak yorumlanamaz.  

11. Sorumluluk Sınırlaması
NU SKIN VEYA İNTERNET SİTESİNİN YARATILMASI, ÜRETİLMESİ VEYA DAĞITIMINDA GÖREVLİ OLAN HERHANGİ BİR DİĞER TARAF, (I) İNTERNET SİTESİNİN KULLANIMI YA DA YETERSİZ KULLANIMINDAN; (II) İNTERNET SİTESİ YOLUYLA GİRİLEN İŞLEMLER VEYA SATIN ALINAN YA DA ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR MAL, VERİ, İÇERİK VEYA HİZMETLERDEN KAYNAKLANAN İKAME MAL VEYA HİZMET TEDARİK MALİYETİNDEN; (III) YAYINLARINIZIN VEYA VERİNİZİN UĞRAYABİLECEĞİ YETKİSİZ ERİŞİM VEYA DEĞİŞİKLİKTEN; (IV) İNTERNET SİTESİNDE ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA SUNULAN BEYAN VEYA İFADELERDEN VEYA (V) İNTERNET SİTESİ İLE İLGİLİ BAŞKA BİR KONUDAN DOĞAN (HATTA BU TÜR ZARARLARIN OLASILIĞI ÖNCEDEN BİLDİRİLMİŞ OLSA BİLE) DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL, TESADÜFİ VEYA DOLAYLI ZARARLAR, İYİ NİYET, KULLANIM, VERİ VEYA DİĞER MADDİ OLMAYAN ZARARLAR KARŞISINDA HİÇBİR KOŞULDA SORUMLULUK KABUL ETMEZ.  İŞBU BELGE İLE BU PARAGRAFIN İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN SUNULAN TÜM İÇERİK, MAL VE HİZMETLERDE GEÇERLİ OLACAĞINI KABUL EDERSİNİZ.  BU KOŞULLAR ALTINDA, NU SKIN'İN BU İNTERNET SİTESİNİ KULLANMANIZDAN DOĞAN TOPLAM KÜMÜLATİF YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLSA BİLE, HİÇBİR DURUMDA ÖDENEN EN AZ MİKTARI VEYA 50 $ TUTARINI GEÇMEYECEKTİR.  BAZI DEVLETLER DOLAYLI VEYA TESADÜFİ ZARARLARA İLİŞKİN SORUMLULUĞUN REDDİNE VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEYEBİLİR; BU TÜR DEVLETLERDE SORUMLULUK YASALARCA İZİN VERİLEN EN DÜŞÜK MİKTAR İLE SINIRLIDIR.  BU ANLAŞMADA SAĞLANAN SORUMLULUK SINIRLANDIRMALARI; NU SKIN'İN, ANA ŞİRKETİMİZİN, KURULUŞLARIMIZIN, YAN KURULUŞLARIMIZIN VE TÜM YETKİLİLERİMİZİN, ÇALIŞANLARIMIZIN, AVUKATLARIMIZIN VE TEMSİLCİLERİMİZİN YARARINADIR.  

12. Hesap Yükümlülükleriniz


İnternet Sitesini kullanmakla aşağıdakileri kabul etmiş olursunuz: (i) İnternet Sitesi tarafından talep edildiğinde kendiniz veya kuruluşunuz hakkında gerçek, doğru, geçerli ve tam bilgileri sağlamak  ( “Kayıt Bilgileri”) ve (ii) Kayıt Bilgilerini doğru, güncel, geçerli ve eksiksiz olarak tutmak için bu bilgileri korumak ve güncellemek.  Asılsız, yanlış, güncel olmayan veya eksik bilgiler sağlamanız halinde ya da sağladığınız bilgilerin asılsız, yanlış, güncel olmayan veya eksik bilgiler olduğundan şüphelenmek için makul nedenlerimizin oluşması halinde hesabınızı askıya alabilecek veya iptal edebilecek olduğumuz gibi, İnternet Sitesini kullanmaya devam etmenize izin vermeyebilir ve gelecekteki erişiminizi engelleyebiliriz.  Şifrenizin ve hesap numaranızın gizliliğinin korunması sizin sorumluluğunuzdadır, ayrıca hesap numaranız ve şifrenizle gerçekleştirilen tüm faaliyetlerden de siz sorumlu tutulursunuz.  Şifrenizin, size özel bir elektronik kayıt ve elektronik imza eklenmesi için kullanılmasını kabul edersiniz. Bu nedenle, üçüncü taraflara şifrelerinizi veya hesap kimlik bilgilerinizi açıklamamanız gerekir.  Şifrenizin izinsiz kullanımı veya herhangi başka bir güvenlik ihlali halinde, durumu derhal bize bildirmeniz gerektiğini kabul etmektesinizdir.  Gizliliği ihlal edilen şifreniz kullanılarak yapılan hileli alışverişlerde Nu Skin hiçbir şekilde sorumlu veya yükümlü olmayacaktır.

13. Ürün Fiyatlandırması


Bir ürünün yazım hatası yüzünden yanlış fiyattan listelenmesi ya da yanlış bilgiyle yayınlanması veya fiyatlandırma ya da ürün bilgilerinin hatalı olması durumunda Nu Skin; yanlış fiyatla listelenen söz konusu ürün için gönderilmiş sipariş emrini reddetme veya iptal etme hakkını saklı tutar. Nu Skin bu tür emirleri reddetme veya iptal etme hakkını, siparişin onaylanıp onaylanmadığı veya Kullanıcının kredi kartından tahsilat yapılıp yapılmadığından bağımsız olarak saklı tutar.  Kredi kartınızdan böyle bir satış için tahsilat yapılmış ve siparişiniz iptal edilmişse, Nu Skin ürün için kartınızdan tahsil edilen tutarı derhal kredi kartı hesabınıza iade edecektir.

14. Diğer Sitelerin İçeriği ve İlgili Bağlantılar Desteklenmemektedir

Diğer internet sitelerine yönlendiren her türlü bağlantı, bu İnternet Sitesinin Kullanıcılarına yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunulmuştur.  Ancak, Nu Skin söz konusu diğer internet sitelerinin tamamını gözden geçirmemiş olduğundan, bu diğer sitelerin içeriği hakkında hiçbir sorumluluğu yoktur ve bu tür içeriklerden doğan herhangi bir hasar veya zarardan sorumlu tutulamaz.  Nu Skin, bu siteler hakkında, bu sitelerde bulunabilecek hiçbir bilgi, ürün veya malzeme hakkında ya da bunların kullanımından doğacak herhangi bir sonuç hakkında hiçbir destek, onay veya taahhütte bulunmaz.  Bu İnternet Sitesinde bağlantısı olan söz konusu sitelerden herhangi birine erişmeye karar vermeniz halinde, bu işlem tamamen kendi sorumluluğunuzdadır.  

15. İnternet Sitesine Bağlanma ve Siteyi Çerçeveleme


Kullanıcı, Nu Skin ile yürürlükte olan yazılı bir anlaşma tarafından aksi belirtilmediği sürece ve aşağıdakilere uyduğu takdirde bir başka internet sitesinden İnternet Sitemize köprülü metin bağlantısı kurabilir: (a) bağlantı salt metin olmalı ve "Nu Skin” olarak açıkça işaretlenmiş olmalıdır veya bağlantı şu URL'yi"işaret etmelidir": http://www.nuskin.com”, yani İnternet Sitesindeki herhangi başka bir sayfaya yönlendirmemelidir; (c) bağlantıya bir kullanıcı tarafından tıklandığında bağlantıyı veren internet sitesi tarafından bir "çerçeve" ile görüntülenmemeli, bunun yerine tam ekran olarak açılmalıdır ve (d) bağlantının görünümü, konumu ve diğer yönleri Nu Skin adı ve ilişkin markalarla bağdaşan itibara zarar vermeyecek şekilde olmalı, ayrıca, Nu Skin'in bağlantının kurulduğu internet sitesiyle ilişkisi varmış veya Nu Skin bu siteye sponsorluk sağlıyormuş gibi bir yanlış görünüm vermemesi gerekmektedir.  Nu Skin verdiği onay ile herhangi bir mülkiyet veya bir ticari hakkı, telif hakları, patent veya Site ile ilgili başka fikri mülkiyet haklarından feragat etmemektedir.  Nu Skin herhangi bir bağlantıya vermiş olduğu onayı, kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir zamanda iptal etme hakkını saklı tutar.  

16. Geçerli Kanunlar


Bu Anlaşma ve İnternet Sitesine erişim, ABD federal yasaları altındaki telif hakları, marka ve patent konularını etkileyen özel yasa kuralları ve konuları hariç, Utah eyaletinin yasaları uyarınca uygulanacak ve yorumlanacaktır.  

17. Forum Seçimi


Bu belge ile İnternet Sitesinin kullanımından veya İnternet sitesi üzerinden yapılan alımlardan doğan veya bunlara ilişkin her türlü davada Utah eyaletinin ve ABD'ye ait, Utah eyaletinde bulunan mahkemelerin münhasır yargı yetkisine uyulacağına gayri kabili rücu ve koşulsuz rıza gösterirsiniz (ve bu mahkemelerin dışında bu konuyla ilgili herhangi bir dava açmayacağınızı kabul edersiniz.)
 Bu belge ile Utah eyaletinin mahkemelerinde böyle bir dava için gerekli zemin oluşturacak herhangi bir itirazdan kabili gayri rücu olup, koşulsuz olarak feragat edersiniz.Aynı şekilde Utah eyaletindeki hiçbir mahkemede, dava açmamayı ve iddiada bulunmamayı kabul edersiniz.  

18. Uluslararası Kullanıcılar
Nu Skin, içeriğin uygun olduğu veya ABD dışında indirilebileceği konusunda hiçbir iddiada bulunmaz.  İçeriğe erişim bazı ülkelerde veya bazı kişiler için yasal olmayabilir.  Yukarıda belirtilen 16 ve 17. bölümlere bağlı olmaksızın, bulunduğunuz bölgenin yasalarına uyma sorumluluğu da size aittir.

19. Kullanıcı Geribildirimi

Herhangi bir kullanıcının Nu Skin'e herhangi bir Nu Skin belgesi, İnternet Sitesi veya Nu Skin hizmetleriyle ilgili soru, istek, görüş, yorum, öneri veya benzeri geribildirim içeren yanıt göndermesi halinde, bu tür bilgiler gizliliği olmayan bilgi olarak kabul edilecektir. Nu Skin'in bu bilgilere yönelik hiçbir sorumluluğu olmadığı gibi, bu bilgiler ile ilgili hiçbir sınırlama olmaksızın çoğaltma, kullanma, ifşa ve başkalarına dağıtma hakkı da doğacaktır.  Nu Skin, bu gibi bilgilerin içerdiği her türlü fikri, kavramı, bilgi birikimini veya teknikleri geliştirme, üretim ve pazarlama ürünleri de dahil olmak üzere, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir amaçla kullanma hakkına sahip olacaktır.  

20. İnternet Sitesinin Uygun ve Yasal Biçimde Kullanımı

İnternet Sitesinin kullanımına ilişkin Nu Skin'e sağlanan hiçbir bilgi:  (a) asılsız, yanlış veya yanıltıcı; (b) müstehcen veya yakışıksız olamaz; (c) virüs programlarını, Truva atı programlarını, solucan programlarını, zaman ayarlı bomba programlarını, cancelbotları veya herhangi bir sisteme, veriye yada kişisel bilgiye zarar vermek, zarar verecek şekilde müdahale etmek veya ifşa etmeye yönelik olabilecek herhangi başka bilgisayar programlama rutinini içeremez; (d) herhangi bir üçüncü tarafın telif, patent, ticari marka, ticari sır veya diğer mülkiyet hakkı veya tanıtım ya da gizlilik haklarını ihlal edemez; (e) lekeleyici veya iftira niteliğinde olamaz ya da hukuka aykırı şekilde tehdit veya taciz içeremez ve (f) Nu Skin'e sorumluluk yükleyemez veya internet servis sağlayıcılarımız ya da diğer tedarikçilerimizden aldığımız hizmetleri kaybetmemize neden olacak nitelikte olamaz.  Bu İnternet Sitesine veya başka bir yolla Nu Skin'e iletişim gönderen kişiler, bu iletişim içerisinde yer alan bilgi, içerik ve bunların doğruluğu ile samimiyetinden sorumlu tutulacaktır.  Bu Site ziyaretçilerine bir hizmet olarak sunulmaktadır.  Nu Skin, bu İnternet Sitesinin İçeriğini herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle, kimseye haber vermeksizin silme, değiştirme veya ekleme yapma hakkını saklı tutar.  

21. Bölünebilirlik


Bu Anlaşmanın bir veya daha fazla kısmının herhangi bir nedenle geçersiz, yasadışı veya uygulanamaz gelmesi halinde; bu geçersizlik, yasadışılık veya uygulanamama hali sözleşmede yer alan başka hiçbir hükmü etkilemez.  

22. Başlıklar


Bu Anlaşmada kullanılan başlıklar yalnızca referans kolaylığı amacıyla kullanılmış olup bu Anlaşmanın yorumunda bir yardım aracı olması amacıyla kullanılmayacaktır.  

23. Feragat Yoktur


Herhangi bir veya birden fazla zamanda, bu belgenin herhangi bir hükmü tarafından yapılmasının gerekliliği belirtilen konularda sizin neden olduğunuz veya Nu Skin'in neden olduğu her türlü gecikme veya başarısızlık, sizin veya Nu Skin'in söz konusu hükmün gereğini sonraki bir zamanda uygulaması gerekliliğini hiçbir şekilde etkilemeyecektir.  Bu belgede belirtilen hakların siz veya Nu Skin tarafından yapılmasında gecikme veya başarısızlık söz konusu olursa, bu hak veya haklardan feragat etmek için neden oluşturmayacaktır.  

24. Anlaşmanın, Güncellemelerin ve Değişikliklerin Tamamı


Bu Anlaşma ve referans olarak dahil edilen herhangi bir belge, Nu Skin ile sizin aranızdaki bu belge ile ilgili konulardaki anlaşmanın tamamını oluşturmaktadır.  Tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Nu Skin, tek taraflı bir şekilde, herhangi bir zamanda ilgili değişikliği İnternet Sitesinde paylaşarak bu Anlaşmayı veya burada atıfta bulunulan diğer belgeleri değiştirme ve düzeltme hakkını saklı tutar.  Yapılacak her türlü düzeltme veya değişiklik paylaşıldığı an itibarıyla geçerli olacaktır.  İnternet Sitesinin sürekli kullanılması şartlar ve koşullarda yapılan her türlü değişikliğin kabul edildiği anlamına gelmektedir.  Bu Anlaşma ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa, privacy@nuskin.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.   

25. Devretme


Şirketinizi veya şirketinize ait varlıkların tamamını ya da bir kısmını satmanız koşulu hariç, Nu Skin tarafından verilmiş yazılı ve açıkça aksini belirten bir izin olmaksızın; bu belge aracılığıyla kazandığınız hiçbir hakkınızı devredemez veya burada belirtilen sorumluluklarınız için başkasını görevlendiremezsiniz.  Nu Skin, herhangi bir zamanda, size haber vermeksizin bu belgede tanımlanan haklarını başkasına devredebilir veya sorumlulukları için başkasını görevlendirebilir.  

26. Üçüncü Taraf Yararlanıcı Hakları

Bu Anlaşmanın tarafı olmayan bir kişi bu Anlaşmanın yararlanıcısı olamaz, ayrıca bu Anlaşmanın tarafı olmayan bir kişinin bu Anlaşmanın hiçbir hükmünü yürürlüğe koyma hakkı yoktur.  

27. Fesih

İşbu Anlaşmanın ihlali halinde (veya anlaşmada referans olarak tanımlanarak atıfta bulunulan herhangi başka bir anlaşma veya politikanın), sağladığınız bilgileri doğrulayamamamız ya da gerçekliğini kanıtlayamamamız halinde veya bizim takdirimizde olan herhangi bir nedenle, Nu Skin hemen bir uyarı verebilir ya da İnternet Sitesine erişiminizi askıya alma veya sona erdirme haklarını saklı tutar.  Bize 1-800-487-1000 numaralı hattan ulaşarak hesabınızı fesh edebilirsiniz.  

28. Telif Hakkı İhlaline ve Telif Hakkı Temsilcisinin Atanmasına İlişkin Politika


Nu Skin'in telif hakkı ihlali ve Dijital Milenyum Telif Hakları Kanunu (17 USC § 512) uyarınca telif hakkı ihlali iddialarının alınması için atanan Nu Skin'in telif hakları temsilcisi aşağıda belirtilmiştir:

NU SKIN TELİF HAKLARI BİLDİRİMİ

Nu Skin ile alt kuruluşları ve iştirakleri (“Nu Skin”) başkalarına ait fikri mülkiyet haklarına karşı saygılıdır ve İnternet Sitemizi ziyaret eden kişilerden de aynı hassasiyeti göstermelerini ister.  Nu Skin, uygun koşullarda ve kendi takdirine bağlı olarak başkalarının telif haklarını ihlal ettiği saptanan materyallere İnternet Sitesinden erişimi engelleme veya bu materyalleri kaldırma hakkını saklı tutar.  Nu Skin, aynı şekilde kendi takdirine bağlı olarak, ihlal edici materyal içeren veya faaliyette bulunan bir  İnternet Sitesine yönlendiren bağlantıları veya referansları kaldırma ya da etkisiz hale getirme hakkına sahiptir.  

Eğer size ait bir işin bizim İnternet Sitemizde telif hakkını ihlal edecek şekilde kullanıldığına inanıyorsanız, lütfen Nu Skin telif hakkı temsilcisini bu konudan yazılı olarak haberdar ediniz.  Bu bildirim aşağıdaki bilgileri içermelidir: 

• İhlal edildiği iddia edilen telif hakkına sahip kişinin adına davranmaya yetkisi bulunan kişiye ait elektronik ya da fiziksel imza;   • Telif hakkı alınmış işin bir kopyası veya telif hakkı alınmış işin görülebileceği internet sayfasının adresi de dahil olmak üzere, ihlal edildiği iddia edilen telif hakkı alınmış işin bir açıklaması;   • İhlal edildiği iddia edilen materyalin İnternet Sitemiz üzerinde bulunan yerinin tanımı ya da ihlal edildiğini iddia ettiğiniz materyali içeren ve bizde bağlantısı veya referansı bulunan harici internet sitesi;   • Adınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz;   • Söz konusu materyalin tartışmalı kullanımının telif hakkı sahibi tarafından, telif hakkı sahibinin bir temsilcisi tarafından ya da yasalarca yetkilendirilmediğine olan inancınızı içeren ve açıklayan ifadeniz ve   • Yalan beyanın cezaya tabi tutulacağını göz önünde bulundurarak, bu bildirimde geçen bilgilerin doğruluğunu ve ihlal edildiği iddia edilen materyalin telif hakkı sahibi olduğunuzu veya telif hakkı sahibinin adına davranmaya yetkili olduğunuzu beyan eden ifadeniz.  

Bu sitede telif hakkı ihlali iddialarının bildirilmesi için görevlendirilen Nu Skin telif hakkı temsilcisi Esquire'dan Larry Bianucci'dir. Kendisine aşağıdaki yollarla ulaşabilirsiniz:  

Posta ile:
 Nu Skin International, Inc.
 75 West Center Street
Provo, UT  84601

 Eposta ile:
 lrbianuc@nuskin.com

Telefon ile:
 (801) 345-3800

Faks ile:
 (801) 345-3899

Telif Hakkı © 2010 Nu Skin. Tüm Hakları Saklıdır.


Nu Skin Prospecting Mobil Uygulaması - Gizlilik Politikası:

buraya tıklayın

 

Nu Skin Web Sitesi Çerez Politikası

buraya tıklayın

Divider