Výkonný výbor

Výkonný výbor

truman

Truman Hunt
predseda, hlavný výkonný riaditeľ

Truman Hunt bol prezidentom spoločnosti Nu Skin Enterprises menovaný v januári 2003 a hlavným výkonným riaditeľom bol menovaný v máji 2003. Pod jeho vedením spoločnosť pôsobí na 51 trhoch a nedávno sa rozšíríla do Číny, východnej Európy a Latinskej Ameriky.

 

Jeho zámerom je byť silou konajúcou dobro na celom svete poskytujúc ľuďom príležitosť zlepšovať životy iných s odmeňujúcimi obchodnými príležitosťami, inovatívnymi produktmi a život obohacujúcou a povznášajúcou kultúrou. Pôsobí ako člen predstavenstva nadácie Force for Good Foundation.

 

Pred súčasnou pozíciou v období od roku 1996 do roku 2003 pôsobil ako podpredseda a generálny právny zástupca spoločnosti Nu Skin Enterprises. V januári 2001 bol tiež menovaný viceprezidentom spoločnosti Nu Skin Enterprises a od septembra 1996 do mája 1998 pôsobil ako viceprezident pre právne záležitosti.

 

Je aktívny aj v priemyselných asociáciách, najnovšie pôsobil v rokoch 2005 až 2008 ako predseda Svetovej federácie združení priameho predaja (WFDSA). V súčasnosti pôsobí ako tajomník a člen WFDSA Operating Group.

 

Pred príchodom do spoločnosti Nu Skin Enterprises bol prezidentom a hlavným výkonným riaditeľom spoločnosti Better Living Products, Inc., pobočky spoločnosti Nu Skin per výrobu a distribúciu produktov pre domácnosť predávaných cez tradičné maloobchodné kanály. Pred príchodom do spoločnosti Better Living Products v roku 1991 pôsobil v súkromnej praxi ako právnik v oblasti cenných papierov a podnikania. Pán Hunt získal titul bakalára vied na univerzite Brigham Young University a titul doktora práv na univerzite University of Utah.


Joe Chang

Joseph Y. Chang, Ph.D.
Vedúci výskumu a výkonný podpredseda pre vývoj produktov

Joseph Y. Chang, Ph.D., bol vymenovaný za hlavného vedeckého riaditeľa a výkonného viceprezidenta vývoja produktov vo februári 2006. Ako produktívny autor publikoval Dr. Chang počas takmer 20 rokov pôsobenia v odvetví zdravotnej starostlivosti veľké množstvo článkov, referátov a kníh o farmaceutickom výskume, vrátane knihy The Aging Myth, ktorá je bestsellerom podľa denníka New York Times. Dr. Chang má rozsiahle znalosti o trhu farmaceutických a potravinových doplnkov a pôsobí ako člen výkonného výboru spoločnosti Nu Skin Enterprises. Predtým, než sa pridal k spoločnosti, pôsobil ako predseda a vedúci výskumu spoločnosti Pharmanex, ktorá bola v roku 1998 umiestnená pod spoločnosť Nu Skin.

 

Pred pôsobením v psoločnosti Pharmanex, Dr. Chang pracoval v rokoch 1994 až 1997 ako predseda a vedúci výskumu v spoločnosti Binary Therapeutics, Inc. a v rokoch 1991 až 1994 v spoločnosti OsteoArthritis Sciences, Inc. Pôsobil tiež v rôznych výkonných výskumných manažérskych pozíciách v spoločnostiach Wyeth-Ayerst, Rhone Poulenc Rorer a ďalších biotechnologických spoločnostiach, kde bol súčasťou výskumu prírodných produktov pre liečbu artritídy a rakoviny.  Získal bakalárksy titul na univerzite Portsmouth University a titul PhD. na univerzite University of London. 


Ryan-Napierski

Ryan Napierski
Predseda pre globálny predaj a prevádzku

Ryan Napierski je momentálne predsedom pre globálny predaj a prevádzku. Pred vykonávaním svojej súčasnej funkcie bol predsedom spoločnosti Nu Skin North Asia a predsedom pre Nu Skin Japan. Napierski bol aj predsedom spoločnosti Nu Skin Japan a podpredsedom rozvoja obchodu a marketingu pre severoázijský región. Od roku 1995, keď sa Napierski pridal k spoločnosti Nu Skin, pôsobil vo viacerých pozíciách, vrátane pozície, ktorá vyžadovala dve funkcie: dohliadanie na stratégiu spoločnosti pre japonský trh a pôsobenie v pozícii podpredsedu globálneho rozvoja obchodu pre úspech distribútorov spoločnosti. Vykonával aj funkciu všeobecného manažéra pre Veľkú Britániu, bol viceprezidentom európskeho rozvoja obchodu a hlavným account manažérom exekutívov Spojených štátov amerických. Napierski má titul bakalára v podnikaní, titul magistra podnikovej administratívy z univerzity Duke University a titul magistra medzinárodného podnikania z univerzity Goethe Universitat v Nemecku.


Tyler Whithead Bio

Tyler V. Whitehead

predseda, americký región

 

Tyler Whitehead  je predsedom pre americký región, vrátane USA, Kanady a Latinskej Ameriky. Pred vykonávaním spomenutej funkcie pôsobil Tyler ako podpredseda pre predaj a prevádzku pre americký región. Pracoval aj ako podpredseda a generálny právny zástupca pre Pharmanex i Nu Skin.

 

Whitehead začal pôsobiť v spoločnosti Nu Skin Enterprises  v roku 2004 ako právny zástupca pre Pharmanex. Pred svojím pôsobením v spoločnosti Nu Skin pracoval ako právnik v oblasti podnikania, financií a bezpečnosti. Whitehead získal sovj bakalársky titul na univerzite Idaho State University a svoj doktorát z práva na univerzite Willamette University College of Law.

 

 


Ritch Wood

Ritch N. Wood
hlavný finančný riaditeľ (CFO)

Ritch Wood sa stal hlavným finančným riaditeľom v novembri 2002. Predtým pán Wood pôsobil vo viacerých pozíciách v spoločnosti Nu Skin, vrátane viceprezidenta pre finančnú oblasť, viceprezidenta pre rozvoj nových trhov, finančného riaditeľa pre rozvoj nových trhov a finančný kontrolór spoločnosti Pharmanex. V rokoch 1995 až 1997 hral tiež dôležitú úlohu pri otváraní mnohých pobočiek v európskych krajinách. Pred touto funkciou v Európe pôsobil ako pomocný riaditeľ pre medzinárodné dane.

 

Pred príchodom do spoločnosti Nu Skin Enterprises v roku 1993 pracoval pán Wood ako certifikovaný verejný účtovník pre medzinárodnú účtovnícku spoločnsosť Grant Thornton. Pán Wood získal bakalársky magisterský titul a v účtovníctve s dôrazom na daňovníctvo na univerzite Brigham Young University a v roku 2010 bol vymenovaný za finančného riaditeľa roka časopisu Utah Business Magazine.


Matt Dorny

D. Matthew Dorny
viceprezident, generálny právny zástupca a tajomník

D. Matthew Dorny bol v roku 2003 vymenovaný za viceprezidenta a generálneho právneho zástupcu spoločnosti Nu Skin. Pán Dorny slúžil od r. 1998 do r. 2003 ako asistent generálneho právneho zástupcu spoločnosti Nu Skin Enterprises. Pred príchodom do spoločnosti Nu Skin Enterprises pôsobil pán Dorn v súkromnej praxi ako právnik v oblasti cenných papierov a podnikania. Pán Dorny získal na univerzite University of Utah tituly bakalár vied, MBA a doktor práv.

Divider