Samir a Paula Jamal

Samir a Paula Jamal

Samir  Paula Jamal-white2

 

Pred ich spoluprácou so spoločnosťou Nu Skin Samir pracoval ako obchodný poradca v Mozambiku, ďaleko od svojej rodiny. Paula bola učiteľkou v materskej škôlke. Samir sa o príležitosti Nu Skin dozvedel cez Skype, veľmi sa mu zapáčila spoločnosť, ako aj stratégia navštevovania trhov. Paula sa do obchodu zapojila 3 mesiace po Samirovi.

 

Naším snom je dosiahnuť slobodu bez šéfov a stráviť veľa času s rodinou, a to pre nás a pre naše dcéry. Sú to veci, ktoré sme si predtým nemohli dovoliť.

 

Našou najväčšou motiváciou sú naše dcéry, rodina a budúcnosť. Naučili sme sa toho veľa a objavili sme v sebe schopnosti, o ktorých sme predtým nevedeli. Už nerozmýšľame skepticky, keď sa jedná o pokožku a výživu, naopak, uvedomili sme si, ako je možné zdravšie starnúť a chceme to naučiť aj svojim dcéram.

Veríme, že je dôležité uviesť naše ciele v písomnej forme, pretože takto treba jasne konkretizovať, čo chceme a takisto nás to motivuje k tomu, aby, sme konali. Ďalej nám to poskytne mapu príležitostí, pomôže nám v tom, aby sme videli viac než obvykle a takto budeme môcť osláviť náš pokrok. Avšak, tak ako v bežnom type podnikaní, aj tu musíte čeliť prekážkam, výzvam, frustrácii, pochybnostiam, no to, aby sme sa vzdali, neprichádza do úvahy!

 

Keď sme začali podnikať, webová stránka pre Portugalsko ešte neexistovala, ani preklady Informačných stránok o produktoch neboli k dispozícii a na tomto trhu bolo veľmi málo produktov dostupných na predaj. Ani rodina ani priatelia nás v našom podnikaní nepodporili, navyše naša priama horná línia bola z Barcelony a USA. Všetko naznačovalo, že sa ďalej nedostaneme, ALE naše PREČO, naša viera v naše schopnosti, v Nu Skin a produkty bola taká silná, že sme v tom jednoducho museli pokračovať. Vzdelávali sme sa pomocou kníh, videí, podpory od zamestnancov spoločnosti Nu Skin a rozhovorov s hornými líniami cez skype.

 

Snažíme sa ísť príkladom. Porozprávame naše príbehy členom nášho tímu. Buďte vždy pozitívni! Každého člena nášho tímu berieme akoby sa jednalo o nás na začiatku tohto podnikania a pomáhame im získať väčšie sebavedomie a v tom, aby verili v tento obchod, aby sa časom stali samostatnými. Mali sme prípady, keď im to trvalo niekoľko týždňov a mali aj také, keď to dosiahli po niekoľkých mesiacoch. A celý čas sme to brali aj ako zábavu. Raz sme počuli niekoho hovoriť nasledovné: „Ak vás to nebaví, nerobíte to správne!“ A je to čistá pravda!

Úspech vás nájde, ak budete súčasťou toho, čo robíte na dennej báze. Áno, boli časy, keď sme si mysleli, že neuspejeme. No keď k tomu došlo, prestali sme takto rozmýšľať a pouvažovali sme nad tým, čo nerobíme. Je iste ľahšie obviňovať ostatných, keď sme spravili chybu, avšak to k ničomu dobrému nevedie.

 

Na Samite úspechu 2015 na Marbelle Nathan Ricks povedal niečo ako: „Ak prestanete rozprávať, vaše podnikanie zanikne!“  Je to vlastne to, čo robíme aj my. Naša činnosť nás napĺňa hrdosťou, milujeme, čo robíme, tak prečo by sme sa o tom s vami neporozprávali?

 

Ak sa hanbíte, možno by ste sa mali vrátiť k základom a pracovať na svojom sebavedomí.

 

Sú to vlastne kroky, ktoré učíme ostatným, aby sme pomáhali v raste a úspechu ich organizácií.

 

Duplikácia - Nerobte len to, čom vám hovoríme, aby ste robili.

Robte presne to, čo robíme MY! – a čo je ešte lepšie: ROBME TO VŠETCI SPOLU.

 

V portugalčine máme nasledujúce príslovie: „Roma e Pavia não se fizeram num dia“, čiže: Rím nebol postavený za jeden deň. Väčšie projekty potrebujú čas a treba ísť krok za krokom v záujme toho, aby sme ich uskutočnili. Takto budeme môcť sústreďovať sa na prvotné ciele každý jeden deň! Nikdy sa nevzdať! - toto je našou filozofiou.

 

 

Divider