Ste stále tu?

POKRAČOVAŤ

Projekt Malawi

Projekt Malawi

VIAC NEŽ LEN ZÁSOBOVANIE V MALAWI

 

V roku 2004 sme sa rozhodli vykonať viac než len zásobovať jedlom a dlhodobo pomáhať ľuďom v Malawi vytvoriť lepšiu budúcnosť pre nich a ich rodiny. 

Malawijská republika je krajinou v juhovýchodnej časti Afriky a patrí medzi najmenej rozvinuté a najhustejšie zaľudnené krajiny. Z celkového počtu 15 miliónov ľudí v Malawi sa odhaduje, že tri z desiatich detí zomrú pred dosiahnutím piateho roku života. Priemerná dĺžka života dieťaťa narodeného v roku 2009 je iba 50 rokov, hlavne v dôsledku podvýživy a infekcií.

Približne dva milióny malawijských detí sú siroty bez možnosti zabezpečenia jedla pre seba či svojich súrodencov.

Vďaka pomoci Projektu Malawi pomáha ľuďom v Malawi od roku 1993 kvalifikovaná dobročinnosť, miestny vodca Napoleon Dzombe zaisťuje doručovanie VitaMeal vrecúšok tým, ktorí to najviac potrebujú a spoločnosť Nu Skin® financovala výstavbu továrne Madalitso VitaMeal v meste Lilongwe, hlavnom meste Malawi. 

Továreň sa otvorila v novembri 2004 a vyrába VitaMeal, sójovo-fazuľovú kašu s praženou kukuricou, jedlo, ktoré sú Malawijci zvyknutí jedávať. Továreň VitaMeal v Malawi posilňuje malawijskú ekonomiku, poskytuje asi 400 pracovných príležitostí pre farmárov, ktorí pestujú prísady a robotníkov, ktorí vyrábajú kašu VitaMeal.

Dnes továreň Madalitso VitaMeal vyrába vyše dva milióny kusov jedál mesačne, čím poskytuje výživu pre malawijské siroty a pomáha do škôl posielať mnohé deti, ktoré by inak museli pracovať a živiť tak svoje rodiny.

Od roku 2004 sa všetky donácie iniciatívy Nourish the Children® z Európy dostali priamo k podvyživeným deťom v Malawi a zmenilo tak ich životy