Ste stále tu?

POKRAČOVAŤ

Organizácia Seacology

Organizácia Seacology

Seacology je celosvetová popredná nezisková environmentálna organizácia, ktorej jediný cieľom je zachovanie vysoko ohrozenej biodiverzity ostrovov na celom svete.

Pôvodní obyvatelia príliš často čelia dileme výberu medzi ochranou svojich vzácnych prírodných zdrojov a ekonomickým rozvojom. Organizácia Seacology hľadá situácie win-win, v ktorých sú jednak chránené miestne prírodné prostredia, a jednak za to obyvatelia ostrova získajú hmotné výhody. Zachovanie kultúry ostrova, koralových útesov a prírody sa podporuje výstavbou škôl, nemocníc, škôlok, verejných kúpeľov a pod.

Napríklad v dedine Falealupo v Samoi organizácia Seacology vybudovala potrebnú školu výmenou za zriadenie 30 000 akrov lesa. V dedine Vuna na Fidži spoločnosť Seacology vytvára škôlku výmenou za zriadenie ochrany 4 752-akrového lesa a dvoch chránených morských oblastí v celkovej ploche 3010 akrov.

Dosiaľ spoločnosť Seacology takto realizovala 171 projektov v 41 krajinách po celom svete.

Predseda organizácie Seacology Dr. Paul Alan Cox* podporuje spoločnosť Nu Skin Enterprises vo vývoji produktového radu Epoch® .

*Dr. Paul Alan Cox je botanik, ktorého vedecký výskum sa zameriava na ekológiu ostrovných rastlín a etnobotaniku ostrovných ľudí.