Board of Directors

Zarząd Nu Skin

Steve Lund

Steven J. Lund
Wiceprezes zarządu, dyrektor wykonawczy fundacji Nourish the Children

Steven J. Lund obecnie pełni funkcję prezesa wykonawczego Nu Skin Enterprises. Jest także dyrektorem wykonawczym inicjatywy Nourish the Children, w ramach której podarowano setki milionów posiłków niedożywionym dzieciom na całym świecie.

 

Wcześniej Steven J. Lund był wiceprezesem wykonawczym firmy Nu Skin International od 1985 r. i pracował na innych stanowiskach, w tym wiceprezesa Zarządu w latach 2006-2012, prezesa i dyrektora generalnego w latach 1996-2003, a także prezesa i dyrektora generalnego firmy Nu Skin na obszar Azji i Krajów Pacyfiku w latach 1996-1998.  

 

Zasiadał również w zarządzie amerykańskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej oraz zajmował wiele stanowisk kierowniczych w organizacjach obywatelskich i religijnych. Pracował jako przewodniczący Rady Powierniczej Uniwersytetu Utah Valley, a niedawno został przyjęty do Rady Regentów Stanu Utah.

 

Przed dołączeniem do firmy Nu Skin Enterprises Steven J. Lund pracował jako prawnik w prywatnej kancelarii prawnej, uzyskawszy stopień doktora prawa w Instytucie Prawa Reubena Clarka na Uniwersytecie Brighama Younga (1983 r.). 


Truman Hunt

Truman Hunt
WICEPRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU

 

Truman Hunt został mianowany wiceprzewodniczącym zarządu Nu Skin w 2017. Wcześniej pełnił funkcję prezesa i CEO w latach 2003 – 2017.

 

Hunt jest skoncentrowany na misji firmy, którą stanowi szerzenie dobra na całym świecie poprzez umożliwianie ludziom lepszego życia dzięki zaoferowanym przez nas efektywnym możliwościom biznesowym, innowacyjnym produktom oraz bogatej, międzynarodowej kulturze. Hunt udziela się w zarządzie Nu Skin Force For Good Foundation.

 

W 2012 został nazwany CEO Roku przez magazyn Utah Business. Hunt jest również aktywnym członkiem wielu związków branżowych, w latach 2005-2008 był przewodniczącym World Federation of Direct Selling Associations oraz członkiem komitetu zarządzającego United States Direct Selling Association (DSA).

 

Od 1994r. zajmował w Nu Skin różne stanowiska, między innymi wiceprezesa w latach 2001-2003 i głównego radcy prawnego w latach 1996-2003. Zanim dołączył do Nu Skin, był prezesem i CEO w Better Living Products, Inc., firmie zaangażowanej w produkcję i dystrybucję produktów gospodarstwa domowego sprzedawanych tradycyjnymi kanałami. Zanim został częścią Better Living Products w 1991r. prowadził własną kancelarię prawną specjalizującą się w biznesie i papierach wartościowych. Hunt uzyskał tytuł magistra w zarządzaniu biznesem na Brigham Young University oraz doktorat prawa na University of Utah.


Neil H. Offen

Neil H. Offen

Były prezes Direct Selling Association

Neil Offen zajmuje stanowisko dyrektora Nu Skin Enterprises od lipca 2011 r. Przed zasileniem szeregów firmy pracował jako prezes Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (ang. Direct Selling Association) w latach 1978-2011. Ponadto był również zatrudniony w charakterze sekretarza Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (ang. World Federation of Direct Selling Associations) oraz w charakterze wiceprezesa fundacji Direct Selling Education Foundation.

 

Przed podjęciem pracy w DSA w 1971 r. Offen pracował jako doradca prawno-administracyjny członków Kongresu Stanów Zjednoczonych, a wcześniej na rzecz Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego. Przez cztery lata pracował w administracji prezydenta Billa Clintona jako zatwierdzony przez Senat wiceprzewodniczący Inter-American Foundation, amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się pomocą innym krajom, oraz jako wiceprezes rady Amerykańskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Stowarzyszeń (ang. American Association of Association Executives). Uzyskał także miejsce w Galerii Sławy Sprzedaży Bezpośredniej (ang. Direct Selling Hall of Fame), nagrodę „Circle of Honor” fundacji Direct Selling Education Foundation i nagrodę „Lifetime Achievement Award” Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. Jest członkiem organu nadzoru Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów Korporacji (ang. National Association of Corporate Directors). W 1992 r. Neil H. Offen został ogłoszony „Kierownikiem roku” przez stowarzyszenie Association Trends i otrzymał specjalne wyróżnienie od sekretarza zdrowia i usług społecznych za pracę na rzecz programu dawstwa organów. 

 

Jest też członkiem Stowarzyszenia Prawników Stanu Waszyngton (ang. D.C. Bar). Uzyskał dyplom licencjacki w Queens College oraz doktora prawa na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona.


Daniel W. Campbell

Daniel W. Campbell

Główny partner zarządzający, EsNet, Ltd.

Daniel W. Campbell pełni funkcję dyrektora naszej firmy od marca 1997 r., a obecnie jest naszym głównym dyrektorem niezależnym i prezesem komisji ds. kompensacji. Od 1994 r. jest głównym partnerem zarządzającym prywatnej firmy inwestycyjnej EsNet, Ltd. Od 1992 do 1994 r. Campbell sprawował funkcję starszego wiceprezesa i dyrektora finansowego firmy WordPerfect Corporation, producenta oprogramowania, a wcześniej był partnerem Price Waterhouse LLP.

 

Uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie Brighama Younga oraz jest biegłym rewidentem księgowym. Niedawno został wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady Regentów, organu zarządzającego Systemu Wyższej Edukacji Stanu Utah (ang. Utah System of Higher Education). Daniel W. Campbell jest także aktywnym członkiem społeczności, działającym w zarządach wielu publicznych i prywatnych podmiotów.


Andrew D. Lipman

Andrew D. Lipman
Partner, Morgan, Lewis & Bockius LLP

Andrew D. Lipman pełni funkcję dyrektora naszej firmy od maja 1999 r. Jest partnerem i szefem grupy Telecommunications, Media and Technology Group w Morgan, Lewis & Bockius LLP, międzynarodowej kancelarii prawnej, do której dołączył w 2014 r. Wcześniej zajmował podobne stanowiska w firmach Bingham McCutchen LLP (w latach 2006-2014) i Swidler Berlin, LLP (w latach 1988-2006).

 

W latach 1987-1997 Lipman pełnił również funkcję starszego wiceprezesa ds. prawnych i regulacyjnych w MFS Communications, Co., konkurencyjnego dostawcy usług telekomunikacyjnych. Był również członkiem zarządu Sutron Corporation, dostawcy hydrologicznych i meteorologicznych produktów monitorujących, oraz The Management Network Group, Inc., firmy konsultingowej z zakresu usług telekomunikacyjnych. Uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie w Rochester oraz doktora prawa na Uniwersytecie Stanforda.

 


Patricia A. Negrón

Edwina D. Woodbury

Prezes i dyrektor generalny, The Chapel Hill Press, Inc.

Edwina D. Woodbury od 1999 r. zajmuje stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy  The Chapel Hill Press  Inc. Wcześniej przez ponad 20 lat pracowała w sektorze sprzedaży bezpośredniej i produktów do pielęgnacji osobistej jako dyrektor finansowy i administracyjny, a także na innych stanowiskach finansowych i operacyjnych w firmie  Avon Products  w latach 1977-1998.

 

Edwina D. Woodbury zasiada również w zarządach podmiotów z wielu branż, a obecnie jest przewodniczącą zarządu fundacji non-profit Medical Foundation of North Carolina. Uzyskała stopień licencjata na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill.

 


Thomas R. Pisano

Thomas R. Pisano
Prezes i dyrektor generalny, Overseas Military Sales Corp.

Kariera Thomasa R. Pisano obejmuje 40 lat pracy, w tym 25 lat w branży sprzedaży bezpośredniej. Jako doświadczony pracownik zajmował kluczowe stanowiska w firmie Avon, w tym wiceprezesa ds. rozwoju firmy na świecie, wiceprezesa na obie Ameryki oraz wiceprezesa na obszar Ameryki Łacińskiej i Pacyfiku. Od 2005 r. aż do przejścia na emeryturę w 2010 r. zajmował również stanowiska prezesa i dyrektora generalnego firmy Overseas Military Sales Corp., działającej w 30 krajach na całym świecie. Przed objęciem obecnego stanowiska przez pięć lat pracował jako dyrektor operacyjny firmy. Przez dwa lata pełnił także funkcje wiceprezesa i dyrektora oddziału międzynarodowego firmy The Topps Company. Ukończył Georgia Institute of Technology, uzyskując stopień licencjata w dziedzinie zarządzania przemysłowego, a następnie uzyskał stopień magistra administracji biznesowej ze specjalizacją finanse i marketing na uczelni Dartmouth College.

 


Nevin N. Andersen

Nevin N. Andersen
Emerytowany

Nevin N. Andersen ma ponad 40-letnie doświadczenie na różnych stanowiskach finansowych i kierowniczych. Przez niemal 24 lata pracował w Shaklee Corporation, pełniąc różne funkcje związane z finansami. Przed przejściem na emeryturę, od kwietnia 1990 do początku 2003 r., zajmował stanowisko dyrektora finansowego Shaklee. W 2005 r. firma Shaklee poprosiła Andersena, aby ponownie objął stanowisko dyrektora ds. finansów i wziął udział we wdrożeniu nowego dyrektora finansowego; proces ten zakończono w lutym 2008 r. Zanim podjął pracę w Shaklee, przez 10 lat pracował w firmie audytowej Price Waterhouse & Co. oraz jako oficer U.S. Army Finance Corps. Andersen ukończył Brigham Young University z tytułem licencjata i magistra w dziedzinie księgowości.

 

Nevin N. Andersen

Simon Shen 

Simon Shen ponad 10 lat spędził jako bankier inwestycyjny doradzający firmom w sprawach finansowych oraz obsługi fuzji i przejęć. Jest członkiem-założycielem ZQ Capital Limited, butiku inwestycyjnego i doradczego z rozległymi kontaktami i wysoką wiedzą o rynku chińskim. Posiada duże doświadczenie na azjatyckich rynkach kapitałowych ze szczególnym uwzględnieniem Chin.

Przed założeniem ZQ Capital w 2015 r. Shen był dyrektorem generalnym i prezesem China Financial Institutions Business w Barclays w latach 2011-2015. Od 2004 do 2010 r. pracował jako bankier inwestycyjny dla Goldman Sachs w biurach w Nowym Jorku i Hongkongu.

Pracował dla wielu firm w Azji, zajmując się pierwszymi ofertami publicznymi w Agricultural Bank of China, China Pacific Insurance Group i China Ping An, prawami poboru w DBS Bank i nabyciami w BankThai CIMB. Na początkowych etapach kariery w Goldman Sachs i Lehman Brothers w Nowym Jorku zajmował się też współpracą z wieloma amerykańskimi korporacjami.

Posiada tytuł licencjata w dziedzinie matematyki i ekonomii Uniwersytetu Wesleyan.

Divider