Jesteś tam jeszcze?

KONTYNUUJ

Wioska Mtalimanja

Wioska Mtalimanja

mtalimanja_2013

W 2007 roku, Nu Skin Force for Good Foundation® świętowała otwarcie wioski Mtalimanja. Nazwa nadana przez mieszkańców Malawi, Mtalimanja oznacza "długie ręce, które obdarowują."

 

Projekt Fundacji pod nazwą "Zbuduj wioskę" jest nastawiony na pomoc mieszkańcom Malawi w Afryce - jednego z najbiedniejszych krajów świata, gdzie większość mieszkańców to rolnicy żyjący za mniej niż 1 dolara dziennie. Jeszcze istotniejszy fakt, że jednego na trzech mieszkańców Malawi dotyka problem głodu.

 

Fundacja we współpracy z lokalnymi organizacjami charytatywnymi oraz grupami wolontariuszy, wybudowała wioskę Mtalimanja, która stanowi dom dla 30-40 rolniczych rodzin. Mieszkańcy tego miejsca poznają techniki rybołówstwa, nawadniania pól, odpowiednich technik rolnictwa, zachowania zasobów drzew, hodowli zwierzą, prawidłowych zasad odżywienia i inne przedmioty. Mężowie uczestniczą w zajęciach razem ze swoimi żonami, a ich dzieci wysyłane są do szkoły podstawowej.

 

Rodziny uczestniczące w projekcie edukacyjnym SAFI, spędzą drugi rok nauki w domu i będą w dalszym ciągu pobierali nauki w trybie zdalnym. Po opanowaniu nowych umiejętności będą uczyć tych podstawowych zasad innych, w tym dzieci, które są gwarancją, że ideały samowystarczalności przetrwają przez pokolenia.

 

W maju 2009 roku w wiosce odbyła się pierwsza ceremonia ukończenia szkoły. Mówiąc o świętowaniu mamy na myśli absolwentów szkoły, którzy w rytmicznych pląsach sunęli przez scenę po odbiór certyfikatów. To pierwszy rocznik absolwentów Rodzinnej Szkoły Niezależności w wiosce Mtalimanja. W ciągu ostatnich dwóch lat wioska rozkwitła, ponieważ mieszkańcy nauczyli się właściwych technik uprawy i nawadniania. Teraz będą je wykorzystywać i jednocześnie uczyć mieszkańców we własnych wioskach.

 

Jak powiedział Steve Lund - Dyrektor Wykonawczy Nourish the Children®na zakończenie programu nauki pierwszego rocznika, „Myśleliście że przyszliście tu by być uczniami, ale tak naprawdę waszym zadaniem jest bycie nauczycielami".

Od 2012 roku, ponad 180 malawijskich rodzin zyskało niezależność dzięki udziałowi w projekcie SAFI Rodzinnej Szkoły Niezależności. Po zastosowaniu opanowanych technik rolniczych, zbiory plonów zwiększyły się nawet o 700 procent.

 

Ci rolnicy są nadzieją narodu Malawi na przyszłość bez głodu.

 

Gdy człowiek otrzymuje rybę jego głód zaspokajamy na jeden dzień. Gdy nauczymy go łowić, wtedy problem jego głodu zniknei na zawsze.