Globalt problem, unik løsning
Globalt problem, unik løsning

Å GJØRE EN FORSKJELL I BARNS LIV
Nourish the Children-initiativet er Nu Skins løsning for å gi en konsekvent og økende tilgang på næringsrik mat til verdens mest trengende barn. Det enkle konseptet lykkes ved å selge mat med høyt næringsinnhold - VitaMeal - og deretter hjelpe folk med å donere kjøpene til en tredjeparts non-profit organisasjon, som har spesialisert seg på å distribuere mat til mennesker som lider av underernæring og hungersnød.
Den primære samarbeidspartneren til Nourish the Children® er Feed The Children, en av USAs største veldedighetsorganisasjoner. Organisasjonen har spesialisert seg på å distribuere millioner av kilo mat hvert år til familier i mer enn 60 land. Feed The Children distribuerer VitaMeal uten ekstra kostnader, og leverer jevnlig rapporter som dokumenterer at maten er mottatt av de mest trengende.
Ved å donere produkter i stedet for penger, vet de som donerer nøyaktig hvordan deres bidrag blir brukt og kan være sikre på at donasjonene gjør en forskjell i barns liv.

Mens VitaMeal i seg selv har en viktig innvirkning på barns liv, er donasjonene mer en bare måltider. De gir også konkrete muligheter til å forbedre liv gjennom jobber, utdannelse og undervisning i selvhjelp.
Får barna til skolen
VitaMeal-donasjoner blir generelt distribuert gjennom skoleprogrammer, da foreldre som lever i fattigdom ofte vil sende barna sine på skolen for å få et gratis måltid i stedet for holde dem hjemme for å jobbe. Dette gjelder spesielt for jenter. Verdensbanken hevder at "ingen investeringer er mer effektive for å nå utviklingsmål enn å utdanne jenter."
Sikrer konstant donasjonsflyt
Som et sosialt forretningsinitiativ legger Nourish the Children® til rette for konsekvente og økende matdonasjoner ved å tilby en mulighet for å kjøpe, donere og promotere VitaMeal. Kommisjonen er inkludert i prisen på maten og gjør at distributører kan investere tid og ressurser på å oppfordre andre til også å kjempe mot feilernæring. Din VitaMeal-donasjon øker med et match-program fra Nu Skin®.
Økonomiske muligheter
VitaMeal-fabrikker i Malawi og Kina reduserer transportkostnadene og styrker den lokale økonomien.
Bidrag til selvforsyning
En del av inntektene fra VitaMeal doneres til Nu Skin Force for Good Foundation® for å støtte utdanning i jordbruk i landsbyen Mtalimanja i Malawi. Økt gårdsproduksjon kan en dag minske behovet for matvarehjelp i Malawi.
I 2007, kun fem år etter at programmet ble startet, nådde Nu Skins distributører, kunder og ansatte den utrolige milepælen å ha kjøpt og donert 100 MILLIONER MÅLTIDER. I 2010, etter kun tre år, var de NESTE 100 MILLIONER MÅLTIDER donert og distribuert.
"Jeg er sikker på at Nourish the Children® vil gjøre en forskjell i barns liv over hele verden. Faktisk har det allerede gjort det. Dette er et forsøk på å løse den forferdelige hungersnøden som finnes i verden.""
Lee Iacocca, Emeritus Chairman of the Nourish the Children® Advisory Board