13 עצות ליצירת מעורבות בקהל

13 עצות ליצירת מעורבות בקהל

Improve Your Next Presentation with These Simple Steps

Blake Roney

זהו הזמן. עליכם להעביר מצגת בפני קהל גדול של אנשים ואתם רוצים לוודא שהם נותרים מעורבים ומתעניינים מההתחלה ועד הסוף. אתם מודאגים מכך שאנשים ידברו ו/או יפהקו במהלך המצגת - או גרוע מזה, שתשמעו נחירות.


אל תדאגו. אם תפעלו על פי העצות והשיטות שלהלן, באפשרותכם לקחת מצגת על הרפורמה בשירות הלאומי ולהפוך אותה למעניינת:

 


1. התחילו בכך שתציינו עובדה משעשעת, יוצאת דופן או מטרידה: פתיחה מצויינת ש"תופסת" את האנשים וגורמת לקהל להתעניין למן ההתחלה.


2. שאלו שאלות רבות עוצמה: דרך נפלאה לשמור על הקהל ממוקד היא לשאול שאלה רטורית פרובוקטיבית - שאלה שלא דורשת מהם תשובה אלא מכריחה אותם לחשוב. אם אתם רוצים, אתם יכולים אפילו לבקש ממתנדב בקהל לענות.


3. השתמשו בטכניקות של סיעור מוחות: בקשו מהקהל שלכם ראיונות הקשורים במצגת שלכם, כגון כיצד לפתור בעיה כלשהי. הציגו גם המקרה בפני הקהל ואפשרו לאנשים לקחת חלק בכך שתגרמו להם לנסו לפתור את המקרה באמצעות חיפושת פתרונות "מחוץ לקופסה". אתגרו אותם לחפש חלופות.


4. שתפו חוויה אישית: אחת מהדרכים הטובות ביותר ללמד אחרים היא באמצעות ההתחנוסת האישית שלכם. באמצעות שיתוף של חוויה אישית, אתם עוזרים לקהל שלכם להתחבר אליכם ולהבין מה שאתם מנסים ללמד אותם.


5. התייחסו לאירוע שקרה לאחרונה: דאגו שהמצגת שלכם עדכנית ומעודכנת בכך שתתייחסו לאירוע שקרה לאחרונה. כדאי גם להצביע על משהו חשוב בנוגע לאותה קבוצה ספציפית או למצגת שלכם.


6. הדגימו: הדגימו מה שאתם מלמדים. אם אתם מלמדים מיומנות כלשהי, הראו אותה לקהל בכך שתבקשו ממישהו להתנדב. באפשרותכם גם לאפשר להם להתאמן על המיומנות עם האדם שיושב לידם. אם אתם מקדמים מוצר, עשו הדגמת מוצר עם מתנדב מהקהל.


7. בקשו דוגמאות: במקום לספק לקהל דוגמאות, בקשו ממתנדב לחלוק חלק מהדוגמאות או החוויות שלו. קרוב לוודאי שלמישהו תהיה דוגמה אשר תהיה עניניית ותבהיר מה שאתם מנסים להעביר. תנו לקהל שלכם להיות השותף שלכם ללמידה באמצעות אינטראקציה מעודדת. בדרך זו, קרוב לוודאי שהם ירגישו שאתם מדברים איתם ולא אליהם.


8. השתמשו במשחקי תפקידים: משחקי תפקידים הם דרך נפלאה לגרום לקהל שלכם לקחת חלק ולהיות מעורבים. צרו משחק תפקידים ביניכם ומישהו מהקהל או בין מספר אנשים מהקהל.


9. דמיון מודרך: קחו את האנשים בקהל למסע בדמיון והפכו אותו למוחשי ככל האפשר, בכך שתתארו סצינה או דמות מסויימים. הם יכולים לנסוע בזמן או במרחב, בהתאם למטרה שלכם.


10. הכירו והוקירו: כאשר קבוצה של אנשים לוקחת חלק בדיון, וודאו שאתם מוקירים את התרומה שלהם ובונים אותם. הדבר יעודד אנשים אחרים להשתתף גם כן.


11. כללו עזרים חזותיים: הראו תמונות מושכות או ספקו גרפים וטבלאות שיעזרו לקהל שלכם ללמוד. סרטון קצר יכול גם הוא לעשות את העבודה.


12. ספרו סיפור מצחיק: כולם נהנים מהומור טוב ובכך שתספרו אנקדוטה מצחיקה, תגרמו למצגת להיות קלילה ומהנה יותר.


13. אמרו למאזינים מדוע צריך להיות להם אכפת: וודאו שאתם מסבירים כיצד המוצר או הידע החדש יעזרו להם במצב הנוכחי שלהם. ספרו להם מה נמצא על כף המאזניים מבחינתם.


בסוף המצגת שלכם, סכמו את הנקודות החשובות והתמקדו מחדש. חזרו שוב על המטרה והטיעונים שלכם והזכירו לקהל מה חשוב שייקחו איתם הביתה מהמצגת. לסיכום, באפשרותכם לציין נקודה "תופסת" נוספת (כו שעשיתם בהתחלה), לקרוא להם לפעולה או לאתגר את הקהל שלכם.