להשמיד דחיינות בארבעה שלבים

להשמיד דחיינות בארבעה שלבים

destroy_procrastination

 

 

דחיינות היא משהו שכולנו נתקלים בו ברמה כזו או אחרת. עבור חלק, דחיינות יכולה לנבוע מפחד להיכשל, לחץ וחשש מפרוייקט אינטנסיבי או מהסחת דעת. לא משנה מהי הסיבה, דחיינות מעכבת פעולה ומכשילה הצלחות. להלן ארבע הצעות להשמיד דחיינות לפני שהיא מתחילה.

 

1. אל תסתפקו בפחות העדר להט לבצע עבודה או משימה יכולים להוביל לדחיינות. כאשר אתם מסתפקים בפחות, כולם מרגישים לא חשובים. מצאו שמחה ומטרה בעבודתכם - חפשו מה טוב ומספק בכל דבר שאתם עושים. התלהבות, גם מהמשימה הקפדנית והמשעממת ביותר, יכולה להחדיר בכם מוטיבציה לעשות כמיטב יכולתכם - להיכנס לפעולה ולממש את יעדיכם.

 

2. קבלו החלטה בנוגע ליעדים ברורים או לתוכנית פעולה – לעיתים קרובות, אנשים משתהים בביצוע דברים, כיוון שאין להם כיוון ברור. קבעו מה אתם רוצים להגשים והציבו יעדי פעולה הקשורים לדרך שבה תבצעו זאת. חלקו את היעדים שלכם לאבני דרך קטנות ונגישות יותר, כדי שתוכלו למדוד את התקדמותכם לאורך הדרך. זכרו להתקדם שלב אחד בכל פעם.

 

3. פתחו מערך תמיכה אנשים רבים מנסים לעשות הכל בעצמם, ללא כל עזרה מבחוץ. אם אתם אחד מהאנשים הללו, ייתכן ואתם חשים לעיתים שמשקל העולם מונח על כתפיכם. אבל, באפשרותכם להחליט לא להתמודד עם העסק שלכם לבדכם. פתחו מערך תמיכה. צרו קשר עם מדריך, מודל לחיקוי או קבוצת ייעוץ שיכולים לרומם ולהנחות אתכם ולתמוך בכם ביעילות. המוטיבציה גוברת כאשר אתם מקיפים את עצמכם באנשים החושבים כמותכם, שאכפת להם מאחרים והם עוזרים להם להתחזק.

 

4. קבעו לעצמכם סדרי עדיפויות – פעמים רבות, רשימת הדברים שעלינו לעשות הופכת לכל-כך מאיימת עבורנו, שאנחנו אפילו לא יודעים מאיפה להתחיל. קבעו סדר עדיפויות ליעדים ולמשימות שלכם בדרך שתהיה הגיונית עבורכם. וודאו שאתם כוללים את היעדים החשובים ביותר שאתם מבקשים להגשים בראש הרשימה. יצירת רשימת מטלות יומית יכולה גם היא להיות דרך נפלאה להישאר ממוקדים.

 

דחיינות יכולה למנוע מאיתנו להצליח, אבל בעזרת להט, שיטות תכנון פשוטות ותמיכה מעמיתים, ניתן להתגבר עליה. אם כן, בואו ונשמיד דחיינות!