אתם עדיין כאן?

המשך

כפר Mtalimanja

כפר Mtalimanja

mtalimanja_2013

בשנת 2007, קרן Nu Skin Force for Good® חגגה את חנוכתו של כפר Mtalimanja. הכפר קיבל את שמו מאנשי מלאווי המקומיים ומשמעותו "ידיים ארוכות אשר נותנות".

 

הקמתו של מיזם "Build a Village" מתמקדם בעזרה לאנשי מלאווי, אפריקה - אחת מהמדינות העניות ביותר בעולם, מקום שבו מרבית האנשים הנם חקלאים, המתקיימים על פחות מדולר אחד ליום. עובדה חשובה לא פחות היא כי אחד מכל שלושה אנשים במלאווי נמצא בסכנת רעב.

 

הקרן, מתוך שותפות עם ארגונים מקומיים ללא מטרות רווח וקבוצות קהילתיות, בנתה כפר חקלאי ב- Mtalimanja, בו מתארחים 30-40 חקלאים ובני משפחותהם, בזמן שהם רוכשים השכלה כיצד לבנות חוות דייג, השקייה בטפטוף, שימור ייערות, גידול מטעים, חיות, תזונה ונושאים נוספים. הבעלים והנשים משתתפים בשעורים יחד והילדים נשלחים לבי"ס יסודי.

 

המשפחות המשתתפות ב- SAFI מקדישות את השנה השניה שלהן ללימודים לחזרה הביתה והמשך לימוד באמצעות תוכניות לימוד מרחוק. הם מיישמים את המיומנויות החדשות שרכשו ומלמדים את אותם העקרונות לאחרים, כולל את ילדיהם, על מנת להבטיח שהרעיונות של עצמאות כלכלית יעברו מדור לדור.

 

למעשה, במאי 2009 התקיים בכפר טקס הסיום הראשון. הטקס היה חגיגה נפלאה, כאשר הבוגרים רקדו על הבמה בזמן שקיבלו את תעודות ההסמכה שלהם. הם היו הראשונים לסיים את הלימודים בביה"ס לחקלאות ולעצמאות המשפחה שבכפר Mtalimanja. במהלך השנתיים האחרונות הכפר משגשג, כיוון שהתושבים למדו ורכשו שיטות חקלאות והשקייה מתקדמות, בהן ישתמשו כעת ואותן ילמדו בכפרים מהם הגיעו.

 

כפי שאמר סטיב לונד, דירקטור בכיר ב-Nourish the Children®, בנאומו, "אתם חשבתם שבאתם לכאן כדי ללמוד, אבל למעשה באתם לכאן כדי להפוך למורים".i

עד שנת 2012, למעלה מ- 180 משפחות ממלאווי למדו כיצד להיות עצמאיות מבחינה כלכלית, דרך השתתפותן ולימודיהן בביה"ס לחקלאות ולעצמאות המשפחה  (SAFI). לאחר היישום של השיטות שלמדו ב- SAFI, היבולים שהניבו גדלו עד פי 700.

 

חקלאים אלה יהיו התקווה של מלאווי לאומה נטולת רעב.

 

תנו לאדם דג והוא ישבע במשך יום אחד. למדו אותו כיצד לדוג ויהיה לו מזון למשך כל חייו.