2017

2017

ÉVZÁRÓ ELISMERÉSEK

Újabb sikeres esztendőt zárt a magyar öttusa, hiszen 2017-ben összesen 43 érmet szereztek versenyzőink a különböző korosztályok nemzetközi versenyein.

A szövetség hagyományosan megválasztotta az év legjobb öttusázói a különböző korcsoportokban:

·         Az év öttusázója utánpótlás korosztályban: Gulyás Michelle és Burcsik Barnabás

·         Az év öttusázója junior korosztályban: Simon Sarolta és Regős Gergely

·         Az év öttusázója felnőtt korosztályban: Földházi Zsófia és Kasza Róbert

Sok szeretettel gratulálunk mindenkinek!

BBV2928

2017. AUGUSZTUS 21 -28:

FELNŐTT VILÁGBAJNOKSÁG, KAIRO

Remek szereplésüknek köszönhetően tovább öregbítették  a magyar öttusa hírnevét a magyar indulók a kairó-i világbajnokságon. A férfi egyéni döntőben Kasza Róbert az ezüstérmet jelentő második helyen végzett, csak úgy mint a női egyéni döntőben Földházi Zsófia. A nők hagyományos csapatversenyében pedig megvédte tavalyi világbajnoki címét  a Földházi Zsófia, Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara  alkotta trio. Magyarország ezzel az éremtáblázat harmadik helyén zárt a világbajnokságon. Sok szeretettel gratulálunk mindnyájuknak!

FELNŐTT EURÓPA-BAJNOKSÁG, MINSZK

Fantasztikusan szerepeltek a magyar öttusázók az idei kontinensviadalon. Az egyéni küzdelmekben Kovács Sarolta és Kasza Róbert is a dobogó második fokára léphetett fel. A legjobb három versenyző összpontszámából számított csapatversenyben a női csapat (Kovács Sarolta, Földházi Zsófia és Alekszejev Tamara) szintén ezüstérmet, a férfi csapat (Kasza Róbert, Demeter Bence, Marosi Ádám) aranyérmet szerzett. A vegyes váltók versenyében a Kovács Sarolta – Kasza Róbert páros harmadik helyezést ért el. Így Magyarország 1 aranyérem, 3 ezüstérem és 1 bronzérem megszerzésével  az összesített éremtáblázat második helyén zárt. Sok szeretettel gratulálunk mindannyiuknak!

VILÁGKUPA DÖNTŐ, VILNIUS

Fantasztikus magyar sikerrel zárult az idei Világkupa-sorozat, hiszen Alekszejev Tamara magabiztos versenyzéssel pályafutása első egyéni felnőtt győzelmét aratta rangos világversenyen.

A Világkupa döntőjére az idei sorozatban elért eredményei alapján Kovács Sarolta és Varga Eszter is kvalifikált, végül a 7. és a 29.helyen zárták a versenyt. Közel volt az éremszerzéshez a Kovács Sarolta és Demeter Gergely alkotta vegyes váltó, akik az 5. helyen végeztek. Valamennyiüknek sok szeretettel gratulálunk!

Nu Skin Felnőtt Országos Bajnokság, Budapest

2017-ben immáron sorozatban harmadszor volt névadó szponzora a Nu Skin a felnőtt öttusa országos bajnokságnak, ahol mindkét döntőben a Nu Skin kiemelt versenyzői diadalmaskodtak. A hölgyeknél Kovács Sarolta győzött, megelőzve Alekszejev Tamarát és Zs. Tóth Annát; míg az uraknál Kasza Róbert állhatott a dobogó tetejére, Harangozó Bence és Marosi Ádám előtt. Valamennyi helyezettnek és indulónak sok szeretettel gratulálunk!

2017. május 4-8: Világkupa, Kecskemét

A 2017-es Világkupa-sorozat hazai rendezésű versenyén 27 ország 148 versenyzője állt rajthoz. Kiválóan szerepelt a magyar csapat, hiszen valamennyi döntőben érmet szereztek a versenyzőink: Kovács Sarolta női egyéniben bronz-, Demeter Bence férfi egyéniben ezüstérmet szerzett, míg a kettejük alkotta vegyes váltó a teljes mezőnyt maga mögé utasítva a dobogó legtetejére állhatott.
A Magyar Öttusa Szövetség szponzoraként a Nu Skin a rendezvény helyszínein ill. kommunikációs anyagain is megjelent támogatóként.

2017. március 21-25: Világkupa, Kairo

A Világkupa-sorozat második állomásán sem maradt érem nélkül a  sok fiatalnak versenylehetőséget biztosítő magyar küldöttség, hiszen a vegyes váltó számban az Alekszejev Tamara – Fröhlich Tamás alkotta páros bronzérmet szerzett.
További szép eredmény, hogy Kovács Sarolta a női döntőben az 5. helyet szerezte meg.

Mix realy_bronze

2017.február 22-28: Világkupa, Los Angeles

Magabiztos teljesítménnyel Demeter Bence a teljes mezőnyt maga mögé utasította a férfi döntőben, így élete első Világkupa-győzelmét aratta a sorozat első, amerikai állomásán. Kasza Róbert szintén kiváló teljesítménnyel 5. helyen zárta a versenyt.

Bence_VK1
Bence_VK2

2017. január 28-29: Peridot Nemzetközi Fedettpályás verseny, Budapest

Négy magyar éremnek örülhettünk a szezonnyitó nemzetközi fedettpályás verseny felnőtt versenyében: Demeter Bence megnyerte a férfi döntőt, Kovács Sarolta ezüstérmes lett a hölgyek között és dobogóra állhatott még Málits István és Zs. Tóth Anna, mindketten harmadikként zártak.