2016

Új vásárló? Regisztráljon ma!

2016

Évzáró és elismerések

A szakszövetségek minden évben megválasztják sportáguk legjobbjait. A Magyar Öttusa Szövetség döntése alapján a 2016-os esztendő legjobb öttusázói kategóriák szerint:

• Az év öttusázója utánpótlás korosztályban: Gulyás Michelle és Szép Balázs
  • Az év öttusázója junior korosztályban: Simon Sarolta és Tomaschof Soma
  • Az év öttusázója felnőtt korosztályban: Kovács Sarolta és Kasza Róbert
  •

Sok szeretettel gratulálunk mindannyiuknak!

gulyas-michelle-szep-balazs-simon-tomaschof-soma-kavacs-sarolta-kasza-robert

2016. NOVEMBER 12-13: CHAMPION OF CHAMPIONS VERSENY, KATAR

Doha városa harmadszor látta vendégül az öttusa világelitjét. Az évzáró versenyen 22 olimpikon és a 2 regnáló világbajnok állt rajthoz. Remekül szerepeltek a magyar versenyzők:  a hölgyek versenyében Kovács Sarolta a 7., Alekszejev Tamara pedig a 10. helyen végzett. A férfiaknál Kasza Róbert nagyszerű verseny végén a bronzérmes 3. helyen, Demeter Bence pedig 9. pozícióban ért célba.

Kasza Róbert; Kovács Sarolta,Alekszejev Tamara

2016. AUGUSZTUS 18-20: XXXI. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKOK, RIO DE JANEIRO

36-36 fős rendkívül erős mezőny állt rajthoz az ötkarikás játékok selejtező nélküli öttusa versenyének női és férfi számaiban. A vívópáston elhullajtott pontok nagyon hiányoztak összesítésben a verseny végén kialakult kis különbségek miatt, ám a magyar versenyzők minden tőlük telhetőt megtettek a folytatásban a javítás érdekében.  A magyar öttusa csapat eredményei: Marosi Ádám (12. hely), Kovács Sarolta (17. hely), Demeter Bence (17. hely), Földházi Zsófia (27. hely).  Büszkék vagyunk rájuk, hogy a hosszú és nehéz kvalifikáció során kivívták az indulás jogát és képviselték Magyarországot.

foldhazi-zsofia-rio
kovacs-sarolta-rio
marosi-adam-rio
marosi-adam-rio2

2016. JÚLIUS 4-11. FELNŐTT EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZÓFIA

Az Alekszejev Tamara- Boros Alexandra női váltó bronzérmet, míg Kasza Róbert férfi egyéniben ezüstérmet nyert az idei kontinensviadalon.

Kasza Róbert NU skin  Pentatlon 5 tusa
Alekszejev Tamara NU skin  Pentatlon 5 tusa

2016. JÚLIUS 7. OLIMPIAI ESKÜTÉTEL

A ‪Nu Skin két kiemelt öttusázója, Földházi Zsófia és Marosi Ádám mondta el a fogadalomtétel szövegét a Rióba utazó olimpikonok ünnepélyes eskütételén.

Fotó: MOB

Nu skin Olimpiai eskütétel

2016. JÚNIUS 18-19: NU SKIN FELNŐTT ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, SZÉKESFEHÉRVÁR

36 férfi - és 34 női indulóval, rangos mezőnyben izgalmas versenyt láthattak az eseményre kilátogatók a Nu Skin Országos Bajnokságon, amely az olimpia előtt az utolsó hazai versenye volt az öttusázóknak.

A győzelmet egyéniben Chloé Esposito szerezte meg a hölgyeknél; míg Kasza Róbert tavalyi bajnoki címét megvédve immáron négyszeres magyar bajnoknak vallhatja magát.

2016. JÚNIUS 13: NU SKIN FELNŐTT ORSZÁGOS BAJNOKSÁG SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ

Székesfehérváron a Városháza adott otthont a hétvégi  Nu Skin Felnőtt Országos Bajnokság sajtótájékozatójának.

A jó hangulatú eseményen felszólalt  Dr. Cser-Palkovics András, a város polgármestere; Vörös Zsuzsanna olimpiai bajnok öttusázó, a Volán Fehérvár szakosztály igazgatója; Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány; Dr. Réczei Géza a MÖSZ elnöke, Pál Kata, a Nu Skin kelet-európai régiójának értékesítési alelnöke; valamint Kármán Sándor versenyigazgató.

Az interjúk során pedig lehetőség nyílt a sajtó számára, hogy a székesfehérvári öttusa jelenlegi csillagaitól kérdezzen.

NS-OB-sajtotajekoztato

2016. MÁJUS 22-29: VILÁGBAJNOKSÁG, MOSZKVA

Kovács Sarolta révén 12 esztendő után ismét egyéni világbajnoka van a magyar öttusa női szakágának.  Saci nagyszerű teljesítménye mellett Földházi Zsófia és Alekszejev Tamara pontjaira is nagy szükség volt, hiszen hármuk remeklése révén a női csapat aranyérmét is Magyarország hozhatta haza. Sok szeretettel gratulálunk a lányoknak, akik mindhárman kivívták a riói indulás jogát.

2016. május 6-8: VILÁGKUPA DÖNTŐ, SARASOTA

A Világkupa-sorozat legjobb női és férfi versenyzői 36 fős mezőnyben gyűjthettek újabb értékes kvalifikációs pontokat a közelgő riói olimpiára. Öt magyar versenyző vehetett részt a versenyen,  ahol Földházi Zsófia fantasztikus ezüstérmének  ill. Marosi Ádám nagyszerű hatodik helyének köszönhetően szinte biztos, hogy olimpiai kvótának örvendhet a kvalifikációs ranglistán elfoglalt helyezésük alapján.  Sok szeretettel gratulálunk nekik!

Fotók: UIPM

Földházi Zsófia Nu skin NUSKIN 5 Tusa öttusa

2016. április 14-18: VILÁGKUPA, KECSKEMÉT

Az idei év legrangosabb hazai rendezésű nemzetközi versenye egyben a Világkupa-sorozat záró állomása is volt. Harminchárom ország közel kétszáz indulója között huszonnégy magyar versenyzőért is szoríthattak a szurkolók.  Marosi Ádám és Földházi Zsófia ezüstérmet szerzett az egyéni döntők során, aminek köszönhetően mindketten nagy lépést tettek a riói kvóta megszerzése felé.  Nem csak a versenyzők szép eredményeire lehetünk büszkék, hanem arra is, hogy a Nu Skin eme rangos és magas színvonalon megrendezett világverseny támogatójaként is megjelent.

2016. MÁRCIUS 8-13: VILÁGKUPA, RIO DE JANEIRO

A Világkupa-sorozat második állomása egyben a nyári olimpia tesztversenye is volt, rangos mezőnnyel. Ismét szép magyar eredményeknek örülhettünk, hiszen a női döntőben Földházi Zsófia fantasztikus hajrával végzett a 4. helyen, míg Marosi Ádám bronzérmet nyert férfi egyéniben. Remek formájuknak köszönhetően minden esély megvan arra, hogy a nyár eleji világranglistáról olimpiai kvótához jussanak! Sok szeretettel gratulálunk mindkettőjüknek!

Fotók: UIPM

Marosi Ádám Nu Skin 5 tusa öttusa NUskin
Földházi ZsófiaNu Skin 5 tusa öttusa NUskin

2016. FEBRUÁR 24-28: VILÁGKUPA, KAIRÓ

Az olimpiai kvótaszerzés szempontjából fontos Világkupa-sorozat nyitó versenyén mindkét kiemelt versenyzőnk remek teljesítményt nyújtott: Földházi Zsófia a női egyéni döntő 4. helyén végzett, míg Marosi Ádám a férfi egyéni verseny ezüstértmét szerezte meg. Kiváló eredményeikkel mindketten fontos világranglista pontokat is gyűjtöttek. Sok szeretettel gratulálunk nekik.