Aram Palacio Cobano

Aram Palacio Cobano

aram-palacio-cobano-1

Jmenuji se Aram Palacio Cobano.

 

Studoval jsem Překladatelství a tlumočení a ještě předtím, než jsem dokončil svá studia, měl jsem to štěstí, že jsem mohl profesionálně přeložit několik knih... díky tomu jsem si totiž uvědomil, že mě to vlastně zase až tak nebaví, a tak jsem se rozhodl, že začnu podnikat.

 

Byl jsem však ještě příliš mladý, nezkušený a taky příliš ambiciózní. Selhal jsem hned při svém prvním velkém obchodu a stáhnul jsem s sebou dolů jak přátele, tak i investory, kteří ve mně měli důvěru.

 

V šestadvaceti letech jsem se ocitl na mizině, moje dobrá reputace byla ta tam a já měl pocit, že se můj život chýlí ke konci. V době, kdy jsem měl se svým podnikáním dosáhnout úspěchu, jsem ještě nebyl připravený na to přijmout porážku.

 

Něco se mnou bylo v nepořádku, příliš velké ambice a potřeba úspěchu způsobily, že jsem riskoval daleko víc, než bych měl, a dělal jedno špatné rozhodnutí za druhým, což mě nakonec přivedlo až na samotný okraj.

 

Rozhodl jsem se tak svůj život zcela zastavit a snažil se přijít na to, proč jsem skončil tam, kde jsem skončil. Během svého zkoumání lidské mysli a emocí jsem objevil podstatu toho, proč všechny pozitivní změny, jež se v mém životě odehrály, najednou ustaly, Gestalt terapii.

 

Téměř 10 let jsem se zabýval nejrůznějšími teoriemi osobního rozvoje: Gestalt, neuro lingvistické programování, koučování, vedení lidí, enneagram...

 

Před čtyřmi lety jsem začal profesionálně koučovat, pořádal jsem workshopy o osobním rozvoji a dodával lidem odvahu, aby dosáhly své svobody, štěstí a citové a duchovní rovnováhy.

 

V říjnu 2013 mi moje velmi dobrá kamarádka Emma (moje současná horní linie), kterou jsem po několik let doprovázel jako kouč a terapeut, obeznámila s podnikáním s Nu Skin.

 

Po následné krátké diskuzi i s její partnerkou Vanessou a malé demonstrační ukázce jsem se daným tématem začal zabývat více a rozhodl se provést menší průzkum na internetu.

Po jednom celém měsíci, kdy jsem se snažil dopátrat jakýchkoliv známek podvodu či únikových skulin, a menším otestování na své mamě (dosáhl jsem úžasných výsledků), jsem se rozhodl, že s podnikáním začnu taky. To byl moment, který probudil mé tvrdě spící podnikavé já.

 

V listopadu se udály dvě věci: Jerónimo Gazquez a Paz Sanromán se objevili v mém městě a začali mi vysvětlovat, jak celé podnikání vlastně funguje. O pár dní na to přijel i Lars Kroll, kterého jsem potkal na svém prvním setkání týkající se obchodní příležitosti. V tom okamžiku jsem si uvědomil, že toto je moje podnikání, že můžu prezentovat stejně dobře jako Lars, a že tu byli úžasní Paz a Jero, kteří mě učili podnikat.

 

Svoji kvalifikaci jsem započal v prosinci a do konce měsíce ledna se stal Exekutivem. Všechno se odehrávalo strašně rychle. Díky dlouholetým zkušenostem, jež jsem coby odborník přes osobní rozvoj posbíral, rostla moje síť takřka nepřetržitě. Mojí lidé mi věří a vědí, že společně, jako tým, můžeme dosáhnout čehokoliv!

 

V červnu 2014, tedy sedm měsíců po tom, co jsem s podnikáním začal, jsem se stal Emerald Exekutivem.

 

Teď mám před sebou však mnohem vyšší cíle. Rád bych se do konce zimy 2015 stal Blue Diamond Exekutivem, a pak Team Elite. Mít osobní svobodu je pro mě tou nejdůležitější věcí na světě a pomáhat druhým ji dosáhnout mě zase nabíjí takřka nevyčerpatelnou energii, kterou pociťuji již od úplně první chvíle. Mým snem je vytvořit takovou neziskovou nadaci, kde si kolektivy a jednotlivci s finančním omezením budou moci užít programy osobního růstu, aby společně dali vzniku svobodné a zdravé společnosti.

 

Těm z Vás, kteří právě začínají, bych doporučil jedno. Zajímejte se o své Exekutivy. Starejte se každý den o to, aby se dál rozvíjeli nejen oni, ale i jejich podnikání. Pomozte jim dosáhnout jejich snů se stejným úsilím, jako byste se snažili dosáhnout těch svých... A v určitém okamžiku, až na to všechno přestanete myslet, se vaše sny stanou skutečností.

Divider