Samir & Paula Jamal

Samir and Paula Jamal

Samir  Paula Jamal-white2

 

Před nástupem do společnosti Nu Skin Samir pracoval jako obchodní poradce v Mosambiku daleko od rodiny a Paula pracovala jako učitelka v mateřské školce. Samir se s příležitostí Nu Skin poprvé seznámil prostřednictvím Skypu a byl společností a její strategií ohromen. Paula se k němu přidala 3 měsíce poté, co Samir začal podnikat.

 

Naším snem je být svobodní, bez šéfů a mít dostatek kvalitního času pro sebe a naše dcery; to jsou věci, o kterých jsme si nikdy nemysleli, že jsou možné, než jsme se přidali k Nu Skin.

 

Naší největší motivací jsou naše dcery, rodina a budoucnost. Hodně jsme se toho naučili a zjistili jsme, že máme dovednosti, o kterých jsme nevěděli. Také už nejsme skeptičtí ohledně péče o pleť a výživových doplňků, namísto toho jsme si stále více vědomi toho, že chceme stárnout zdravěji a to se snažíme předat i našim dcerám.

Jsme přesvědčeni, že je důležité si naše cíle napsat, protože to nás nejen donutí uvědomit si, čeho chceme dosáhnout, ale také je to pro nás motivací, abychom přijali opatření, plán pro další příležitosti, pomůže nám to překonat těžkosti a umožní nám to vidět - a slavit - náš pokrok. Nicméně, stejně jako v každém jiném podnikání, se vám nevyhnou neúspěchy, neustálé výzvy, frustrace, pochybnosti o sobě samém; budete zvažovat, že s tím skončíte ... i když, to je pro nepředstavitelné!

 

Když jsme s naším podnikáním začínali, neexistovala webová stránka Nu Skin v portugalštině, nebyly přeložené Informační stránky o produktech (PIP) a pro náš trh bylo k dispozici jen několik málo produktů. Neměli jsme podporu od přátel ani od rodiny... a naše nejbližší horní linie byly z Barcelony a z USA. Měli jsme všechny důvody k tomu nepokračovat, ALE naše PROČ, naše důvěra v naše schopnosti, ve společnost Nu Skin a její produkty byla tak velká, že jsme prostě museli pokračovat. Učili jsme se čtením, dívali jsme se na videa, volali jsme na zákaznickou podporu Nu Skin a přes Skype jsme mluvili se svými horními liniemi.

 

Snažíme se jít příkladem. Sdílíme náš příběh s našimi týmy. Jsme vždy pozitivní. Díváme se na jednotlivé členy týmu, jako bychom to byli my, když jsme s naším podnikáním začínali a pomáháme jim rozvíjet jejich důvěru v sebe a v podnikání, dokud se nestanou nezávislými. Někdy to trvalo týdny, někdy měsíce. Během práce... se vždy bavte. Jednou jsme někoho slyšeli říkat: „Když vás to nebaví, tak to neděláte správně!” To je pravda!

Úspěch přichází jako součást každodenní práce. Ano, byly doby, kdy jsme si mysleli, že neuspějeme. Ale když tyto okamžiky nastaly, zastavili jsme se, udělali jsme si přestávku a řekli jsme si, co jsme mohli udělat a neudělali! Ano, je snaží ze svého selhání obviňovat ostatní, ale to je špatně.

 

Na Success Summitu v Marbelle 2015 mi Nathan Ricks řekl toto: „Když zavřeš pusu, je to konec tvého podnikání!” Takže, to je v podstatě to, co děláme. Jsme hrdí na to, co děláme; milujeme to, co děláme, tak proč bychom se to měli bát říct?

 

Pokud se stydíte, možná byste se měli vrátit zpět k základům a pracovat na svém sebedomí.

 

Toto jsou kroky, které učíme ostatní v naší organizaci, abychom jim pomohli uspět:

 

Duplikujte - nedělejte jen to, co vám říkáme, abyste dělali.

Dělejte to, co děláme MY! - ještě lépe, POJĎME TO DĚLAT SPOLEČNĚ.

 

V Portugalsku máme následující rčení: "Roma e Pavia não se fizeram num dia", což znamená: "Řím a Pavia nebyly postaveny za jeden den", nebo-li, velké projekty trvají déle a vznikají krok za krokem. To nám pomáhá soustředit se na náš prvořadý cíl každý den! My se nikdy nevzdáme!

 

 

Divider