Jste tam ještě?

POKRAČOVAT

Organizace Seacology

Organizace Seacology

Seacology je přední světovou neziskovou ekologickou organizací, jejímž jediným účelem je chránit kriticky ohroženou biodiverzitu ostrovů po celém světě.

Původní obyvatelstvo často stojí před rozhodnutím mezi ochranou svých cenných přírodních zdrojů a hospodářským rozvojem. Společnost Seacology hledá kompromisní řešení, které by ochránilo místní prostředí a ostrovanům by byly dány určité hmotné výhody, aby tuto ochranu zajišťovali. Ochrana ostrovní kultury, korálových útesů a přírody je podporována výstavbou škol, nemocnic, školek, veřejných lázní apod.

Například na ostrově Falealupo, Samoa, postavila společnost Seacology nezbytně nutnou školu výměnou za vysazení lesa o výměře 30 000 akrů. Ve vesnici Vuna na Fidži otvírá společnost Seacology školku pro děti výměnou za vybudování lesní rezervace o výměře 4 752 akrů a dvou mořských chráněných oblastí o celkové výměře 3 010 akrů.

Dosud tímto způsobem společnost Seacology realizovala 171 projektů ve 41 zemích po celém světě.

Předseda společnosti Seacology, Dr. Paul Alan Cox* podporuje společnost Nu Skin Enterprises ve vývoji výrobní řady Epoch®.

*Dr. Paul Alan Cox je botanik, jehož vědecký výzkum je zaměřen na ekologii ostrovní vegetace a etnobotaniku ostrovních obyvatel.