Jste tam ještě?

POKRAČOVAT

Vesnice Mtalimanja

Vesnice Mtalimanja

mtalimanja_2013

Nadace Nu Skin Force for Good Foundation®v roce 2007 oslavila předání vesnice Mtalimanja. Pojmenována místními obyvateli Malawi, Mtalimanja znamená"dlouhé ruce, které dávají."

 

Nadační projekt "Postav vesničku" je zaměřen na pomoc lidem v Malawi, Afrika – ve státě, který je jedním z nejchudších na světě a kde většina lidí jsou farmáři živořící za méně než jeden americký dolar denně. Ještě významnější je skutečnost, že jeden ze tří obyvatel ve státě Malawi trpí hladem.

 

Nadace ve spolupráci s místními neziskovými organizacemi a občanskými skupinami, vystavěla skutečnou vesnici v Mtalimanja pro ubytování 30 až 40 zemědělců a jejich rodin, zatímco jsou vzděláváni v chovu ryb, zavlažování, udržitelném zemědělství, zachovávání lesů, pěstování stromů, chovu zvířat, správné výživě a dalších oblastech. Manželé a manželky navštěvují hodiny spolu, zatímco jejich děti zde chodí do základní školy.

 

Rodiny studující na SAFI stráví druhý rok svých studií zpět doma a pokračují ve výuce prostřednictvím prodlouženého programu. Lidé své nové schopnosti realizují v praxi a předávají tyto principy dalším, včetně svých dětí, aby se ujistili, že ideály soběstačnosti přetrvají po generace.

 

Vesnice slavila v květnu 2009 první promoce. Promoce nebyla ničím menším než slavností, protože absolventi tančili po pódiu, aby obdrželi svůj diplom. Byli prvními, kdo vystudovali školu zemědělství pro nezávislost rodin (School of Agriculture and Family Independence) ve vesnici Mtalimanja. Vesnice během dvou uplynulých let vzkvétala s tím, jak se její obyvatelé naučili správným zemědělským a zavlažovacím metodám, které nyní použijí, až budou učit své vlastní vesnice.

 

Jak prohlásil Steve Lund, výkonný ředitel Nourish the Children®, ve svém úvodním proslovu: „Mysleli jste si, že jste sem přišli, abyste se stali studenty, ale ve skutečnosti jste sem přišli proto, abyste se stali učiteli.“

V roce 2012 více než 180 Malawijských rodin dosáhlo soběstačnosti prostřednictvím účasti na Škole zemědělství pro nezávislost rodin (SAFI). Po zavedení technik SAFI vzrostly výnosy z jimi pěstovaných plodin až o 700 procent.

 

Tito farmáři se stali nadějí obyvatel Malawi v novou budoucnost národa, kde již nebude nikdo hladovět.

 

Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na jeden den. Naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu pro celý život.